“Можливість перезавантажити відносини на новій основі”: візит української делегації до Сирії прокоментував політтехнолог

Глава МЗС Андрій Сибіга з лідером Сирії Ахмадом аш-Шараа. Фото: mfa.gov.ua

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга разом із міністром аграрної політики та продовольства Віталієм Ковалем відвідали Дамаск з офіційним візитом. Зокрема, українська делегація провела важливі перемовини із сирійською адміністрацією, лідером Ахмадом аш-Шараа та міністрами. Це знаковий візит, адже після повалення режиму Асада комфортно саме зараз перезавантажити відносини на абсолютно новій основі. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 30 грудня, поділився політтехнолог, керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак.

“Це знаковий візит, тому що Азія, напевно, за три роки повномасштабного вторгнення РФ була такою собі terra incognita для української дипломатії. Бо зазвичай не просто знаходити нові нитки дотику з багатьма урядами азійських країн, які з обережністю ставилися до співпраці з Україною через війну, розв’язану Російською Федерацією. Це відтворювалося в політиці ключових провладних груп у тих чи інших азійських країнах”, — сказав гість ефіру.

У Сирії відбулася зміна режиму, який підтримувався, зокрема, на російських багнетах, продовжив він.

“Тому геополітично дуже зручно та комфортно перезавантажити відносини на абсолютно новій основі”, — вважає політтехнолог.

Постернак вважає, що співпраця України та Сирії вигідна обом державам.

“Чим ми можемо бути корисні? Звичайно, Україна є одним із ключових експортерів продовольства. Як відомо, РФ використовує енергоносії та продовольство як політичний інструмент. Наприклад, діалог Росії з Африкою, коли Путін визначав, яку кількість продовольства якій африканській країні він може надати. Україна ж, на відміну від країни-агресора, готова співпрацювати на взаємовигідній основі для обох сторін”, — акцентував спікер.

Що стосується Сирії, то Україні передовсім важливий досвід у боротьбі з режимом Асада і з зокрема російськими військами.

“Важливий аналіз дій російських військ на території Сирії за останній час. Співпраця з Дамаском — це, безумовно, дорога на Близький Схід. До того ж Сирію можна включити в процес загальної протидії Російській Федерації не тільки на території Близького Сходу, а й усього світу. І, звісно, ще одне важливе питання — міграція. Україна могла б спонукати проаналізувати досвід повернення сирійських мігрантів на територію Сирії. Це, очевидно, дуже актуально і для нас”, — резюмував Постернак.

Читайте такожНова влада Сирії відновлює дипломатичні відносини — подробиці (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, очільник Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга у Дамаску сьогодні, 30 грудня, провів перемовини з керівництвом сирійської адміністрації та лідером країни Ахмадом аш-Шараа.

Прямий ефір