Спрогнозувати подальший розвиток подій в Ізраїлі зараз досить важко. Щоб перемогти у війні, потрібно чітко визначити, що таке перемога. Якщо перемога — це знищення ХАМАС, значить, ХАМАС має бути знищений. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт, майор резерву ізраїльської армії ЦАХАЛ Віктор Верцнер.
“Що стосується подальшого розвитку ситуації. Важко прогнозувати. Так, це може залишитися бойовими діями на території сектору Гази і прилеглої території. Або до сектору Гази може теоретично підключитися [воєнізована ліванська шиїтська організація] “Хезболла”, може підключитися Іран, може підключитися західний берег річки Йордан. І тоді це вже буде зовсім інша ситуація, до якої ми теж готувалися. Але я впевнений, що і в цій ситуації ми вистоїмо і переможемо. Звичайно, це буде складніше”, — зазначив гість ефіру.
На думку Верцнера, проблема попередніх операцій у секторі Гази полягає в нерішучості політичного керівництва щодо ХАМАСу.
“Це стало однією з причин того, що ми бачимо сьогодні — певна нерішучість нашого політичного керівництва у справі знищення терористичної організації ХАМАС. Було багато різних операцій у Газі, було багато ракетних ударів по Ізраїлю. Але ми завжди повертаємося до якогось статус-кво. Цей статус-кво вранці 7 жовтня, умовно кажучи, вибухнув нам в обличчя. Щоб перемогти в цій війні, нам потрібно дуже чітко визначити, що таке перемога. Якщо перемога — це знищення ХАМАС, значить, ХАМАС має бути знищений”, — сказав військовий експерт.
Верцнер не відкидає, що також можлива операція із зачистки сектору Гази від ХАМАС, тобто повне захоплення сектору — як один із варіантів.
“Інший варіант — поділ сектору на три анклави, візит у певні місця і зачистка місцевих лідерів терористичної організації. Річ у тім, що лідери світового ХАМАС не сидять у Газі. Вони сидять у Лівані, у Сирії та в інших місцях. Але місцеві лідери перебувають у секторі Газа, і їх потрібно дістати, їх потрібно знищити, потрібно знищити військову міць ХАМАС. Водночас зрозуміло, що саму ідею не знищити, але лідерів — можливо”, — резюмував експерт.
Читайте також: Ізраїль у стані війни: атаку ХАМАС і “російський слід” обговорюємо з експертами
Нагадаємо, 7 жовтня палестинське ісламістське угруповання ХАМАС завдало із сектору Гази масованого ракетного удару по Ізраїлю і почало вторгнення на півдні країни. У перший день атаки загинули понад 200 ізраїльтян, понад 1 500 поранено, десятки взято в заручники. На всій території Ізраїлю запроваджено режим надзвичайного стану, ЦАХАЛ оголосив про початок контртерористичної операції “Залізні мечі”. Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу у відеозверненні до співгромадян назвав те, що відбувається, повноцінною війною.
Читайте також: Є непрямий зв’язок між війною в Україні та тим, що відбувається в Ізраїлі, — Верцнер