Москва запустила механізм, у якому вона втрачає позиції, а країни Заходу — набирають, — дипломат

Кремль. Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Вступ Швеції до НАТО матиме для Росії далекосяжні наслідки — геополітичні, політичні та економічні. І загалом Кремль отримав не ті результати, на які розраховував, розв’язавши повномасштабну війну проти України. Про це сьогодні, 6 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

Він уточнив, що Швеція і Фінляндія фактично перекривають Балтійське море, РФ його втрачає. Таким чином РФ втрачає свій вплив на Північному морському шляху, на який вона покладалася у зв’язку зі змінами клімату, що це буде найкоротший шлях, і Росія буде транзитною країною, яка цей шлях контролюватиме.

“І дуже багато-багато чого іншого. Той самий кордон, який збільшився на тисячі км, і треба тепер сили і засоби до цього кордону підсувати свої, десь вишукувати, яких і так не вистачає, тому що всі військові сили і засоби задіяні в Україні”, — додав Осипенко.

Крім того, за словами дипломата, це геополітичні далекосяжні наслідки, і економічні, і політичні.

“Якщо Росія рубала вікно в Європу багато років, то тепер вона це вікно закрила, фактично своїми руками наблизивши інфраструктуру НАТО і тепер НАТО змінило свою стратегію. Там буде три командування розташовано — Північ, Центр і Південь. Хоча до агресивної війни, яку Росія розпочала в Європі, ставилося питання — чи має НАТО майбутнє, як організація? Європейці не хотіли виділяти гроші, навіть 2% ВВП, підтримувати на належному рівні свої оборонні бюджети. Але Росія розбудила і об’єднала НАТО”, — каже він.

Також, вважає експерт, Росія зробила проактивною Європу. Про це свідчать останні саміти та заяви європейських лідерів, зокрема президента Франції Еммануеля Макрона, і те, що Європа взяла на себе ініціативу в допомозі Києву.

“Москва намагалася нав’язувати ідею, що є втома Європи від України, але про це не йдеться. Навпаки, Європа стала проактивною, перебрала в євроатлантичному альянсі на себе ініціативу, поки американці пішли у внутрішню свою політичну дискусію. Європа робить кроки, від яких, я думаю, багато хто в Кремлі замислився — що вони наробили? Тому що це і грудневе рішення, яким дали “зелене світло” на перемовини України з ЄС, це означає, що витягли з-під Росії, її сфери впливу, як вона вважала, цю країну. Сказали, що ЄС не рахується з жодними сферами впливу Кремля, а Україна — незалежна країна, згідно з нормами Статуту ООН, і вона до кого хоче, до того й приєднується. Після цього підтвердили ще одним рішенням — ухвалили додаткові фінансові ресурси на підтримку України 50 млрд євро, тепер триває дискусія про військову підтримку на 20 млрд до 2027 року. Тобто Москва запустила механізм, у якому вона втрачає позиції, а західні країни набирають позиції”, — розповів Осипенко.

Тобто, констатував дипломат, це абсолютно зворотні результати, на які очікувала Москва від війни проти України, і демонструючи рішучість Заходу.

“Що вона, як писали в ультиматумі, “йдіть за лінію 1997 року”. Вона розраховувала, що це буде лінія, де закінчується сфера впливу Москви. А отримала абсолютно зворотну реакцію, коли НАТО рухається на Росію і скоро буде Україна, в найближчому майбутньому, членом НАТО”, — резюмував Руслан Осипенко.

Читайте також: Нова оборонна стратегія Євросоюзу — це важливий сигнал для Москви, — німецький політолог

Нагадаємо, як розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, країни Європи відчувають загрозу з боку Росії, тому об’єднуються задля посилення власної армії та збільшення допомоги Україні. До процесу виробництва озброєнь долучена й Україна.

Прямий ефір