Москва використовує Крим як плацдарм для нападу на Україну: чим може відповісти Київ (ВІДЕО)

Крим. Фото: pixabay.com

У тимчасово окупованому Криму почали евакуацію людей, які співпрацюють із “владою”. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО) Андрій Юсов. За його словами, російське командування на півострові та окупаційна адміністрація дуже активно продають нерухомість і вивозять свої родини з півострова, інформує FREEДОМ.

Ці події пов’язують із вибухами в Джанкої, які сталися пізно ввечері 20 березня. На відео, опублікованому в соцмережах, було чути звуки дронів, що летять. 

Російські офіційні особи заявили, що внаслідок атаки безпілотниками було завдано удару по порту Севастополя і залізничному вузлу на півночі Джанкоя. Збиток, завданий військовим об’єктам, заперечували. 

Українська розвідка повідомила, що внаслідок удару знищено балістичні ракети “Калібр” під час транспортування залізницею. А в оперативному командуванні “Південь” заявили, що нічні вибухи в окупованому Джанкої — сигнал російським загарбникам, що удари по логістиці ворога триватимуть.

Російська Федерація використовує тимчасово окупований Крим як транзитний вузол для забезпечення всього угруповання російських військ на південному плацдармі: лівий берег Херсонської області та частина Запорізької. 

Також із півострова здійснюють ракетний терор України. З анексованого Криму запускають протикорабельні ракети “Онікс” по Одеській області. Крім того, РФ використовує стратегічну авіацію, зокрема “Калібри” для ударів по всій Україні.   

Але останні події на півострові реально впливають на розстановку сил, впевнені аналітики.

“Інша роль була досить довгий час: використання аеродромів для скорочення часу підльотів до тимчасово окупованої території Херсонської, Запорізької областей і нанесення ударів. Але після того, як стали відбуватися різного роду інциденти, наприклад, у Джанкої на аеродромі, і не тільки, загальну авіаційну групу на території півострова скоротили і залишили в невеликій кількості для забезпечення патрулювання і здійснення ситуативних ударів”, — сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Експерти зазначають: Москва перетворила Кримський півострів на величезну військову базу, що робить його мішенню. 

“На півострові розташовано шість російських аеродромів, 20 доків із кораблями і підводними човнами, 12 радарів і пускових установок ППО великої дальності, казарми, пункти управління і міст через Керченську протоку, який Путін побудував після анексії і відкрив 2018 року. Масованих ударів безпілотників і ракет протягом кількох днів може бути достатньо, аби зробити Крим марною військовою позицією”, — заявив американський військовий експерт Філіп Карбер в інтерв’ю британській газеті Financial Times. 

На озброєнні України незабаром з’являться ударні безпілотники з дальністю польоту понад 3 тис. км, що анонсував глава РНБО Олексій Данілов. При цьому експерти стверджують, що навіть зараз Україна цілком може завдавати ударів у відповідь по російських військах у Криму. Головне — розумно вибирати цілі. 

“Я дотримуюся тактики, що потрібно знищувати те, що несе смерть нашим військовим, цивільним та інфраструктурі. Наприклад, аеродроми. Коли знищується система протиповітряної російської оборони — значить очищається небо, і українська авіація може залітати туди, може бомбити позиції, склади з боєприпасами, з паливно-мастильними матеріалами. Адже танк, який без палива, вже наполовину підбитий”, — вважає військовий експерт Іван Ступак. 

Київ активізував зусилля з розробки власних безпілотників і придбання додаткових, здатних долати великі відстані. 

Також у списку бажаних поставок — далекобійна зброя. Зокрема, йдеться про ракети ATACMS з дальністю ураження 300 км. Їх можна запускати з реактивних систем залпового вогню “Хаймарс”, які Україна вже використовує. 

Крім того, успіх демілітаризації окупованого Криму залежить і від просування українських військових на фронті. 

“Застосування будь-яких озброєнь повітряного типу, авіація, ракети, дрони, — максимально ефективне їхнє використання можливе в тому випадку, коли скорочується територія до безпосереднього впливу вогневого або розвідувального. Тому потрібно скорочувати відстань до адміністративного кордону тимчасово окупованого півострова”, — наголосив Коваленко. 

При цьому експерти акцентують: Крим перестане бути джерелом загрози для України тільки після повного звільнення від російської окупації.

Читайте також: Окупаційна влада Криму та командування росармії готуються покинути півострів — ознаки назвав Чистіков

Прямий ефір