Замах на голову правління німецького оборонного концерну Rheinmetall Арміна Паппергера, якому запобігли американська та німецька розвідки, можна вважати превентивним ударом Москви. Він спрямований проти менеджерів оборонних компаній, які співпрацюють чи збираються співпрацювати із Києвом. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор Агентства реформування сектору безпеки, експерт із національної безпеки Віктор Ягун.
Водночас гість ефіру наголосив, що глава концерну Rheinmetall “відрізняється абсолютно неординарним підходом до своєї діяльності”, а саме підприємство важливе для Німеччини, оборонна промисловість якої стагнувала з 1990-х.
“І він [Армін Паппергер] за це взявся, і дуже серйозно, і почав підіймати у всіх напрямках. Не лише бронетехніка, а й озброєння, інші питання. І ця загроза була не лише фізичним його усуненням. Перед цим була ситуація, коли ліві спалили йому садовий будиночок. І я тоді казав, що дуже сумніваюся, що вкрай ліві ухвалили таке рішення самостійно, без якогось впливу з боку тієї самої Росії”, — каже експерт із національної безпеки.
За словами Ягуна, такі методи впливу Москва цілком обґрунтовано може вважати ефективними.
“Навіть те, що витік інформації стався про те, що напад і можливе вбивство не сталося, я думаю, це вже був сигнал для інших директорів підприємств: дивіться, що буде з вами, якщо полізти в Україну. Більшість людей, яка працює з виробництвом зброї, це ті самі менеджери, які знаєте: вчора продавав кросівки — сьогодні продає щось інше. І тут стикаються із ситуацією, коли є можливість втратити життя, є небезпека для його родини, родичів. На це тисне Росія”, — пояснює гість ефіру.
Він не сумнівається, що Кремль має можливості для проведення подібних операцій. Водночас Росія не взяла б на себе відповідальності за подібні напади, підставивши якогось “лівого чи правого екстреміста”.
“Росія б точно стояла осторонь і говорила: “Бачите, ви самі довели до критичної ситуації, коли люди намагаються зупинити гонку озброєнь”, як вони це люблять говорити. І зійшлися б на тому, що вони не мають до цього жодного відношення, але факт стався”, — зазначив експерт із національної безпеки.
За словами Віктора Ягуна, це традиційна тактика Кремля ще з радянських часів: “накручувати” громадян інших країн та використовувати їх як проксі для реалізації тієї чи іншої політики, диверсій, провокацій.
Читайте також: Захід зірвав план Росії вбити главу концерну Rheinmetall — деталі (ВІДЕО)