У Росії в одному з регіонів ввели оплату за відвідування супермаркету. Без квитків вхід закритий. Водночас сам магазин позиціює себе як бюджетний — для людей з низьким рівнем доходу. Це не єдине нововведення за останні тижні. Щоб приховати загострення продовольчої кризи, деякі російські виробники стали продавати молоко в кілограмах, а інші продають овочі в обмежених кількостях, повідомляє FREEДОМ.
Російська мережа бюджетних магазинів цьогоріч вже закликає затягнути паски. Вхід до супермаркету для населення в деяких регіонах став платним.
“Зараз після прибуття автобуса, охоронець на вході в магазин збирає плату за проїзд. А інакше в торговельну точку не потрапити. Як ви можете визначити — зайшов покупець у магазин сам чи приїхав на автобусі? Що за маячня?” — написала в соцмережі росіянка Зоя Кутир.
Жителів Приморського краю ситуація обурила, але ходити до магазинів вони не перестали, та й торговельних точок у цій частині Росії не так багато.
Ще одна новація цього року — вже в Новосибірську — обмеження на продаж огірків в одні руки. Усе через стрімке зростання цін і дефіцит.
“У мене великі питання, що це за огірки за 549 рублів. Гаразд би вони звідкись із-за кордону приїхали, але вони ж із Московської області, чому 549 рублів? Ви мені можете відповісти? Що це за огірки такі? Чому така вартість? Їх що, літаком везли через Африку? Власне кажучи, взагалі, звісно, бардак відбувається з цінами. Ціни зростають так, що просто я не встигаю за цінниками”, — висловився росіянин.
Разом із цим російські покупці обурені якістю вітчизняних овочів. Кажуть, що зіпсовані, та й асортимент їх зменшився. Однак урядовці проблеми не бачать, а санкції щодо Росії, яка розв’язала війну проти України, серед причин подорожчання продуктів не називають.
“Особливих порушень антимонопольники не виявили. Адже ціни часто зростають і з об’єктивних причин — інфляція, сезонність, обмежені постачання за підвищеного попиту і багато іншого”, — заявили на російському телеканалі “НСК 49”.
Також дедалі частіше ціни продавці вказують не за кілограм або літр, а за менші обсяги. Економісти цей прийом називають сжимфляцією. Деякі виробники почали маскувати правильні обсяги. На упаковках молочної продукції в Росії стали вказувати не обсяг продукту в літрах, а його вагу в кілограмах. Кілограм молока менший, ніж літр. Через високу щільність 1 кг молока займає в пляшці або іншій тарі близько 970 мл. Молочні заводи при цьому можуть заощадити майже 3% продукту за тієї ж упаковки.
Жителів Росії вже готують до того, що ситуація погіршуватиметься.
“Тому у 2023 році знову доведеться економити, але нам, судячи з усього, вже не звикати”, — заявили на телеканалі НТС.
Настання продовольчої кризи РФ чітко демонструють цифри. Навіть Росстат визнав рекордну інфляцію. Торік вона становила 12%.
Читайте також: Спад у російській економіці триватиме протягом року — прогнози (ВІДЕО)