Молоді та соціально активні люди: хто такий російський емігрант (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

Повномасштабна війна Путіна проти України та оголошена в РФ мобілізація змусили залишити Російську Федерацію тисячі росіян. Частина з них виїхала через незгоду зі злочинним кремлівським режимом. Грузія та Вірменія — найбільш популярні у російських емігрантів напрями. Також Фінляндія заявляє про те, що фіксує рекордний потік громадян РФ, інформує FREEДОМ.

За оцінками Єреванського інституту економіки та бізнесу, у Вірменію у перші місяці війни в’їхали 85 000 росіян. У листопаді минулого року президент Грузії Саломе Зарубашвілі заявила, що до країни приїхали щонайменше 700 000 громадян РФ. Вибір цих держав мігрантами з Росії є очевидним — там легше закріпитися.

“У Грузії я працюю програмістом віддалено. Ту дуже низька податкова ставка для малого бізнесу. Це лише 1%. Це буквально унікальні умови, вони дуже привабливі для айтішників. Тому сюди приїхало так багато айтішників, програмістів. Нас тут буквально десятки тисяч”, — каже Марія, громадянка Росії.

З Росії поїхали переважно молоді, соціально активні люди. Зокрема противники кремлівського режиму.

“Я не бачу сенсу брати участь у цій воєнній операції, тому що я не бачу реальних виправдань цьому. Проте мої батьки знаходять якісь виправдання. Ми з ними постійно сперечаємося, але наші конфлікти ні до чого не призводять”, — розповідає росіянин Ілля.

Результати опитування Центру європейських та міжнародних досліджень показали, що 20% опитаних росіян, які мешкають у Вірменії, не мають наміру повертатися до Росії. У Грузії цей показник нижчий за 12%.

“Респонденти часто кажуть, що вони відчували труднощі як психологічного, і матеріального характеру. Наприклад, труднощі з пошуком житла чи роботи”, — йдеться у матеріалі Центру європейських та міжнародних досліджень.

Експерти вважають, що масова міграція російських громадян із вищою освітою негативно позначається на ринку праці РФ. Втім, для Кремля тут більше плюсів, ніж мінусів. Адже виїхали критики режиму. Але кремлівська пропаганда не залишає спроб дотягнутися до співвітчизників за кордоном. Наприклад, у травні минулого року журналісти RT опублікували розслідування, згідно з яким в Естонії діяла мережа людей, які керували 105 групами у соціальних мережах, порталами та сайтами. Мета цих ресурсів — поширення дезінформації про війну в Україні.

“Треба розуміти, що ці сайти, за великим рахунком, в Естонії ніхто не читає. Здебільшого вони йдуть іншим шляхом. Всі ці ресурси мають аккаунти в соцмережах і, перш за все, Фейсбук, який є найбільш популярною соцмережею в Естонії. І у цих групах намагаються розганяти певні теми. Ці групи створюються місцевими прокремлівськими активістами, і ці активісти віддають перевагу якійсь інформації з цих ресурсів”, — сказав Артур Аркан, відповідальний редактор “Радіо чотири” в інтерв’ю виданню “Інсайдер”.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну уряди країн Балтії вдалися до дій, які мають послабити деструктивний вплив так званого “русского мира”.

Наприклад, у Латвії не лише закрили низку пропагандистських медіа, але й зобов’язали складати іспит на знання латиської мови росіян з видом на проживання. Влада Естонії припинила видачу громадянам РФ посвідки на проживання та дозволів на роботу та бізнес.

У Литві також ухвалили закон, який обмежує видачу росіянам та білорусам нових видів на проживання. Наприкінці минулого року Литва та Латвія запровадили опитувальник для громадян Росії та Білорусі, які подають документи на ПМП чи національну візу. У ньому запитують про ставлення до дій Росії в Україні, а також про належність Криму. Тим, хто підтримує війну Росії проти України — відмовляють.

Читайте також: Нові факти репресій Кремля: як у Росії залякують інодумців (ВІДЕО)

Прямий ефір