У четвер, 1 червня, у Молдові зустрінуться лідери 50 країн-членів ЄС та інших держав на саміті Європейського політичної спільноти. Багато офіційних представників уже прибули до Кишинева. Про перші заяви та новий пакет допомоги для Молдови сьогодні, 31 травня, розповіла кореспондентка телеканалу FREEДОМ Валерія Некіпелова.
Зустріч лідерів відбудеться в селі Бульбоака, яке розташоване за 35 км від Кишинева. Сьогодні в Кишиневі був насичений день: багато делегацій і лідерів прибули до Республіки Молдова, деякі з них уже встигли зробити перші заяви. Президент Молдови Мая Санду зустрілася з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Вони провели спільну пресконференцію.
“Ваша присутність, люба Урсуло, тут — це дуже чіткий сигнал про те, що Республіка Молдова не самотня, як і наша сусідка Україна, яка вже рік і три місяці з героїзмом і відвагою протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Той факт, що друга зустріч Європейського політичної спільноти відбувається за 200 км від кордону з Україною є доказом міцної єдності на європейському континенті”, — заявила президентка Молдови.
На пресконференції також йшлося про євроінтеграційний шлях, тобто про шлях Молдови до Європейського Союзу, і про новий пакет допомоги для Республіки Молдова, що має прискорити той самий рух до ЄС. Про новий пакет допомоги оголосила Урсула фон дер Ляєн.
“Сьогодні я рада оголосити про новий пакет для Молдови. Ми хочемо підтримати вас, щоб вирішити проблему впливу війни, яка знаходиться буквально у вас за порогом. І ми хочемо наблизити вас до Європейського Союзу. Цей пакет має п’ять дуже конкретних ініціатив. По-перше, ми запровадимо закон про зниження плати за роумінг між ЄС і Молдовою. Я думаю, що це дуже хороший крок, який піде на користь людям і нашим компаніям, тому що дешевший роумінг об’єднує людей”, — зауважила глава Єврокомісії.
Напередодні саміту Європейського політичної спільноти до Кишинева прибув також верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Спільно з міністром закордонних справ Молдови Ніку Попеску і міністром внутрішніх справ Молдови Анною Ревенко він відкрив нову місію партнерства ЄС у Молдові.
“Ми бачимо спроби дестабілізувати Молдову економічно або політично. Зрештою Молдова керується спільною метою: забезпечення миру, безпеки та стабільності для громадян Молдови й громадян Європейського Союзу, тому що ми стикаємося з однаковими проблемами. Роблячи Молдову сильнішою, ми робимо сильнішим і ЄС”, — наголосив Боррель.
Також глава європейської дипломатії передав медичне та інженерне обладнання для Збройних сил Республіки Молдова. Обладнання профінансували з Європейського фонду миру.
Читайте також: Молдова обрала курс до ЄС — про порядок денний для країни та боротьбу з агентами Кремля розповів Мунтяну
Нагадаємо, глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн розповіла про допомогу, яку отримає Молдова від ЄС.