18 людей померли у російських призовних пунктах чи військових частинах ще до відправки на фронт. Це втрати Росії серед мобілізованих після 21 вересня. Людей, які прийшли у військкомати, за 5-10 днів відправили до зони бойових дій без підготовки. Більшість загиблих мобілізованих — жителі Уралу та Сибіру. Про це повідомляє російська служба BBC, інформує FREEДОМ.
“Спроби Росії захопити додаткову територію, ймовірно, ще більше сприяють зниженню морального духу та загальному виснаженню бойових можливостей. Крім того, продовжуються суперечки між російськими військовими угрупованнями”, — йдеться у щоденному звіті американського Інституту вивчення війни.
У Генеральному штабі Збройних Сил України (Генштаб ЗСУ) повідомляють, що росіяни скасовують наступальні операції на окремих ділянках фронту. Такі розпорядження надійшли від найвищого керівництва Росії.
Крім того, російські навчальні центри, що знаходяться поблизу українського кордону, не встигають приймати нових мобілізованих.
“У Приморсько-Ахтарську Краснодарського краю призупинено відправлення відмобілізованих до навчальних центрів Збройних Сил РФ до 1 листопада. Все тому, що ці установи не готові до розміщення, підготовки та всебічного забезпечення великої кількості особового складу”, — каже речник Генштабу ЗСУ Олександр Штупун.
Ті ж російські солдати, які вже опинилися на фронті, засмучені втратами та здивовані точністю українських артилеристів. Про це свідчить телефонна розмова одного з російських військовослужбовців, яку вдалося перехопити українським розвідникам.
“Наші вони часто стріляють, і багато, тільки не знаю, чи потрапляють, а укропи (ЗСУ, — ред.) вони рідко стріляють. Але якщо вони стріляють, то вони точно потрапляють”, — нарікає російський солдат.
І поки російська влада про свої втрати замовчує, волонтери буквально перераховують могили солдатів.
Так, російська служба ВВС спільно з волонтерською групою веде поіменний список втрат російських військовослужбовців у війні з Україною.
Станом на 14 жовтня вдалося підтвердити загибель 7,5 тис. солдатів та офіцерів. Щотижня волонтери виявляють нові поховання у різних населених пунктах Росії.
Найчастіше похоронки приходять до Дагестану, на другому місці Краснодарський край і на третьому — Бурятія. Понад 2200 загиблих — це елітні фахівці: солдати та офіцери загонів спецназу, морські піхотинці та військові льотчики.
На їхню підготовку, пояснюють військові експерти, знадобилися роки тренувань та мільйони доларів.
“Це пілоти, це дорогий товар, який неможливо купити за будь-які гроші чи буквально за півроку компенсувати. У середньому, щоб навчити пілота, потрібно 5 років і ще 5-7 років його тренувати”, — каже військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.
За даними Генштабу ЗСУ, втрати росіян на полі бою ще більші — майже 64 тис. з половиною військовослужбовців. І ця цифра зростає з кожним днем.
Читайте також: Путін маневрує, щоб зняти у суспільстві напругу через мобілізацію, — Гудков (ВІДЕО)