Мобілізація під виглядом підписування контрактів: як у Росії набирають чоловіків на війну проти України (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ukrinform.ru

У російську армію планують цього року набрати до 400 тис. контрактників, щоб поповнити її лави. Видання Bloomberg пише, що по всій Росії проходить масова кампанія з набору контрактників до збройних сил, проте все більше експертів сходяться на думці, що поставлена мета — нереалістична, і що це лише чергова дезінформація, щоб приховати реальні цілі російської влади — провести чергову нову хвилю мобілізації, інформує FREEДОМ.

Для розширення армії в Росії вже почалася кампанія з набору контрактників. Для цього Міністерство оборони розіслало в регіони рознарядки із зазначенням кількості людей, з якими мають бути підписані відповідні документи. За планами Міноборони, наприклад, у Челябінській і Свердловській областях на професійну службу мають надійти по 10 тис. осіб, у Пермському краї — 9 тис. А ось жителям Воронезької області вже вручають повістки до військкомату, повідомила влада регіону.

“Військовий комісаріат Воронезької області та адміністрації муніципалітетів починають вручення повісток жителям регіону. Особливо наголошуємо, що єдина мета цих заходів — виключно актуалізація даних військового обліку у воронезьких військкоматах”, — ідеться в Telegram-каналі уряду Воронезької області.

Призов минулої осені похитнув суспільну довіру росіян до батьківщини та спровокував втечу з країни мільйона громадян. Уникнути нової відкритої хвилі мобілізації також важливо для Кремля напередодні президентських виборів, у яких, як очікується, братиме участь Володимир Путін.

“Вона представляє певні політичні ризики, з якими влада може зіткнутися напередодні так званих президентських виборів. Звісно, я це виборами не вважаю, але, з усім тим, Путін напевно хоче залишитися при владі після 2024 року, тому мобілізація триває без будь-якого оголошення, вона відбувається в межах чинного указу, який був підписаний Путіним ще 21 вересня 2022 року. Потихеньку вони намагаються збирати, не привертаючи зайвої уваги”, — зазначив російський опозиційний політик, ексдепутат Держдуми РФ Дмитро Гудков.

400 тис. контрактників — абсолютно нереальна мета. Експерти вважають, що це чергова дезінформація, щоб прикрити нову хвилю примусової мобілізації в Росії.

“Найімовірніше, готується хвиля мобілізації, тому що 400 тис. контрактників набрати абсолютно нереально. Це те саме, що намагалися зробити рік тому, ми пам’ятаємо, вони це намагалися зробити влітку, наприкінці весни — набрати та заткнути дірки в російській армії. Регіонам давали рознарядки, але ці плани не спрацювали, люди не хочуть воювати, тому що розуміють, що це вкрай небезпечно, що ймовірність того, що вони загинуть або стануть інвалідами — велика. У них немає жодної ідейної мотивації”, — вважає політичний експерт, соціолог і публіцист Ігор Ейдман.

Але навіть збільшення кількості військовослужбовців не може серйозно підвищити боєздатність армії РФ. Метод примусу, який широко використовувався під час попередньої хвилі мобілізації, теж не виявився дієвим для виконання плану.

“Гарматне м’ясо проти заліза нічого не варте. Якщо з одного боку — нове озброєння і мобілізована армія, підготовлена, екіпірована, то більша кількість мобілізантів ненавчених, неекіпірованих — це просто більша кількість трупів, ось і все. Так, кількістю можна, найімовірніше, збити контрнаступ, на певний час відкласти, але сучасну війну ведуть за допомогою артилерії, за допомогою дронів, високоточної зброї, і, якщо порівнювати ресурси Росії та ресурси колективного Заходу, то це не на користь Путіна”, — заявив російський опозиційний політик, ексдепутат Держдуми РФ Дмитро Гудков.

Плани у Кремля — захмарні. Ще в січні глава Міноборони РФ Сергій Шойгу оголосив про завдання збільшити чисельність армії до півтора мільйона осіб протягом трьох років. Передбачається, що майже половина з них будуть контрактниками.

Читайте також: Набрати людей не проблема: чому мобілізація в РФ не дасть результату, проаналізував Гетьман

Прямий ефір