Міжнародна конференція з відновлення України відбувається в Берліні — заяви (ВІДЕО)

Міжнародна конференція з відновлення України. Фото: president.gov.ua

У Берліні відбувається дводенна Міжнародна конференція з відновлення України. У заході бере участь приблизно 2 тис. представників політики, бізнесу та міжнародних організацій. На відкритті конференції сьогодні, 11 червня, виступили президент України Володимир Зеленський і канцлер ФРН Олаф Шольц, повідомляє спеціальний кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі.

“Тільки керованих авіабомб — щодня до сотні. У неділю — 80 керованих авіаударів, понеділок — 95. Це шалено руйнівний тиск! Плюс ракети, плюс ударні дрони. Поки ми не позбавимо Росію такої можливості тероризувати Україну, у Путіна не буде справжнього інтересу шукати чесний мир. І буде незмінною його ілюзія, що Україну можна стерти, розбивши бомбами та ракетами. Усе, що дає життю основу і захист — це ППО. Дякую, Олафе, за ППО”, — звернувся Зеленський до Шольца.

У своєму виступі президент України торкнувся теми постачання озброєнь і відновлення енергосистеми України. Щоб її захистити, необхідні системи Patriot. Президент знову говорив про необхідність поставити сім таких систем, тому що вже зараз 80% теплової генерації України знищено. Проте влада України ставить амбітну мету — відновити всі об’єкти, що підлягають відновленню, за кілька місяців. За словами президента, він знає, як це зробити. Але необхідне стабільне фінансування обладнання з країн Європейського Союзу, необхідно інвестувати в розвиток газової генерації в Україні. Зеленський зауважив, що треба довести її потужність до 1 ГВт до кінця року і ще додати 4 ГВт у найближчі кілька років.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц говорив про економічну значущість України й про те, що Росії не можна дати взяти гору.

“Нагальна потреба української армії зараз це — боєприпаси, зброя, особливо ППО. Тому протягом наступних тижнів і місяців ми поставимо в Україну третю систему Patriot, установки IRIS-T, Gepard, ракети та боєприпаси”, — пообіцяв він.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна виконала всі необхідні умови для старту переговорів про вступ до Європейського Союзу, і це рішення необхідно ухвалити до кінця місяця. Вона також розповіла, коли відсотки від заморожених російських активів почнуть надходити в Україну для її відновлення.

“Путін має програти, а Україна має перемогти. І ми маємо допомогти Україні повстати з попелу і стати господарями свого майбутнього. Близько 1,5 млрд євро з непередбаченого прибутку стануть доступні в липні. 90% цих коштів підуть на оборону, 10% — на реконструкцію. Я також можу оголосити, що до кінця цього місяця ми відправимо в Україну додатково майже 2 млрд євро за допомогою нашого українського механізму. Це пов’язано з комплексними реформами та інвестиційною стратегією, яку схвалила Україна”, — заявила фон дер Ляєн.

Стратегія і реформи були високо оцінені Урсулою фон дер Ляєн. Саме успіхи України в реформуванні дозволяють їй так активно виступати за старт переговорів про вступ до Європейського Союзу. Також, за словами глави Єврокомісії, вдалося зібрати 0,5 млрд євро на термінові ремонтні роботи для української енергосистеми. А міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні розповів про новий пакет допомоги в розмірі 140 млн євро для підтримки української інфраструктури.

На полях конференції було ухвалено рішення про призупинення платіжних зобов’язань України за участь у всіх програмах Європейського Союзу.

Загалом конференція зібрала понад 2 тис. учасників із 60 країн, серед них було 10 глав держав. Ця конференція відкрила український тиждень у Європі, тому що завтра, 12 червня, буде зустріч уже в рамках “Великої сімки” в Італії. На зустрічі обговорюватимуть довготривале фінансування України, а також що робити з російськими активами. Потім у Швейцарії 15-16 червня відбудеться Саміт миру. Цієї теми також торкнувся президент України Володимир Зеленський на пресконференції. Він сказав про важливість зберігати ініціативу в пошуку формули, за допомогою якої можна досягти миру і не віддавати ініціативу іншим країнам, а тим більше таким країнам-агресорам, як Росія. Але це ще не кінець, і наступний тиждень теж буде український, бо відбудеться зустріч лідерів Європейського Союзу в Брюсселі. На ній обговорюватимуть також питання євроінтеграції. Для єврочиновників дуже важливо ухвалити позитивне для України рішення до кінця цього місяця і почати переговори про вступ України до Європейського Союзу.

Читайте також: ППО, євроінтеграція, генерація енергії, Саміт миру: Зеленський і Шольц провели спільну пресконференцію (ВІДЕО)

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 11 червня звернувся до учасників Міжнародної конференції з відновлення України — Ukraine Recovery Conference 2024.

Прямий ефір