“Місцями позиції по кілька разів на день переходять із рук у руки”: ситуацію на фронті проаналізував Ступак

Ілюстративне фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Російські війська намагаються тиснути на українських захисників уздовж усіх гарячих точок Східного напрямку фронту. Ситуація залишається напруженою. Дуже важкі бої точаться в районі міста Часів Яр. Водночас на Харківському напрямку ситуацію вдалося стабілізувати, російських окупантів витискають із північних околиць Вовчанська. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 13 червня, сказав військовий експерт, колишній співробітник СБУ Іван Ступак.

Він зауважив, що російські загарбники не відмовилися від своїх планів вийти на адміністративні кордони Донецької області.

“Зрозуміло, що у росіян є бачення вийти і до Дніпропетровської області, але проміжна фінальна їхня ціль — адмінмежі Донеччини. Усе підпорядковано ось цьому великому задуму. Усі ці маневри, якісь переміщення, ті чи інші населені пункти. Тобто перед ними не стоїть завдання, наприклад, захопити тільки Покровськ, а вийти на адмінмежі області. І все для цього робиться”, — сказав спікер.

За словами Ступака, поки що ні в загарбників, ні в Сил оборони України немає якихось просувань. Ситуація на фронті розвивається дуже динамічно.

“У жодної зі сторін немає переваги зараз. Я маю на увазі, щоб можна було відзначити, що хтось просунувся або хтось відступив. Такого немає. Тривають важкі бої. Місцями позиції по кілька разів на тиждень, навіть на день переходять із рук у руки. Але просування немає. Поки що Україна не має можливості наступати, оскільки в нас немає таких ресурсів, стільки техніки, людей, боєприпасів. Тому продавлювання нашої оборони дуже повільно, але триває. На жаль, це потрібно визнати”, — сказав Ступак.

Він також звернув увагу на те, що українські військові відзначають збільшення кількості атак російських безпілотників.

“Кількість безпілотників із російського боку просто зашкалює. Наші військові кажуть, що ще пів року тому дронів було дуже багато. Але зараз, кажуть військові, ми озираємося на той час і думаємо, що це був “курорт”. Тому війна малої авіації триває”, — сказав гість ефіру.

Аналізуючи ситуацію на Харківському напрямку, Ступак зазначив, що бойові дії там тривають уже далеко не з такою інтенсивністю, як місяць тому.

“Того запалу, який був у РФ місяць тому, трохи більше, уже немає. Але це було досягнуто ціною великих зусиль Сил оборони. Ціною того, що українські військові змушені були перекинути резерви з інших напрямків. На жаль, Вовчанськ, північна його околиця, перетворюється на руїни щодня все більше і більше. Найімовірніше, вже взагалі непридатна буде ця частина міста для проживання. Але поступово російські війська видавлюють із Вовчанська. Водночас надходить суперечлива інформація, попередня, про те, що російська армія починає окопуватися на півночі Харківської області. І це дуже неприємний знак, бо потім їх вибивати звідти буде дуже важко”, — резюмував експерт.

Читайте також: На фронті відбулось 108 боєзіткнень, найскладніша обстановка — на Покровському напрямку, — Генштаб ЗСУ

Раніше військовий аналітик Олексій Гетьман сказав, що Росія прагне розширити фронт, аби відтягнути українські Сили оборони зі Східного фронту. Попри те, що перша хвиля наступу в Харківській області була зупинена, й українські воїни активно контратакують, противник продовжує посилювати свої позиції й готується до другої хвилі наступу. 

Прямий ефір