Сапери 80-ї окремої десантно-штурмової бригади протягом 3 місяців мінували шляхи наступу російської піхоти та знищували спостережні пункти противника на Бахмутському напрямку, повідомляє FREEДОМ.
Сапери в гарячих точках не лише ліквідовують наслідки обстрілів російською армією. На позиціях, як-от Бахмут, до їхніх завдань входить знищення противника. Для цього використовують, зокрема, й переносну установку розмінування.
“УР83-П — це такий 120-метровий канат, завдовжки 120 метрів, він складається з двигунів, тобто є додаткові двигуни, які супроводжують сам канат із детонаційного шнура, і летить він на відстань із гальмівним канатом 440 метрів і приводить цей детонаційний шнур у детонацію”, — розповів військовослужбовець ЗСУ Рональд.
Робота військових саперів — щосекундний ризик. Кажуть, у Бахмуті було важливо дотримуватися максимальної концентрації — для того, щоб і на мінах не підірватися, і не потрапити під вогонь противника.
Дев’ятнадцятирічний Роман понад рік працює сапером. У Бахмуті ніс службу 3 місяці. Пригадує, як, мінуючи території протипіхотними мінами, потрапив під обстріл російським танком.
“Бойове завдання нам поставили — перекрити підходи до наших позицій у посадці. Ми вийшли та відпрацювали за стандартною схемою. Нам залишилося тільки закінчити, і раптом — раз прилетіло з танчика в посадку, два, три, чотири. Щойно почув, що свистить, — падаєш, повзеш, трохи накрило звуком”, — розповів Роман.
Буває, що на виконання бойового завдання потрібно кілька діб. Для того, щоб якісно замінувати ймовірні шляхи наступу росіян, потрібні точні дані розвідки. Під час виконання завдання з розмінування територій для саперів важливо розпізнавати всі демаскувальні ознаки ландшафту: свіжоперекопану землю, зовсім недавно посаджені дерева. Сапери кажуть, російські окупанти залишають багато небезпечних “сюрпризів”.
“Небезпечні пристрої, з якими я стикався, — це міни-сюрпризи, які ставить противник під протитанкові міни. Там є розвантажувальні дії, коли ти її підіймаєш — вона ніби розвантажилася і детонує”, — пояснює Рональд.
Міни, які розраховані на ураження живої сили й бойової техніки, кажуть сапери, у більшості випадків закопані в землю.
За 9 років війни територію України вважають найбільш забрудненою вибухонебезпечними предметами. За даними Кабінету міністрів України, на початок поточного року заміновано 250 тисяч квадратних кілометрів території.
Читайте також: 1 300 “пелюсток” за 2 тижні — як розміновують село під Балаклією (ВІДЕО)
Нагадаємо, в Україні триває друга за час повномасштабної війни посівна. Вона ускладнена тим, що сільськогосподарські землі усіяні мінами та уламками снарядів.