Міграційна криза, глушіння GPS, саботажі, шпигунство: Росія створює загрозу на східному фланзі НАТО (ВІДЕО)

Росія та НАТО. Колаж: Facebook

Росія посилює дестабілізаційні операції в Балтійському регіоні. Однією з останніх провокацій стало те, що наприкінці травня російські прикордонники зняли навігаційні буї з естонського боку прикордонної річки Нарва. За словами президента Фінляндії Александра Стубба, Росія веде дві війни — реальну на полі бою проти України та гібридну — на східному фланзі, провокуючи країни НАТО, повідомляє FREEДОМ.

Попри пропозиції нібито щодо “мирного врегулювання”, з якими на публіку виходить Володимир Путін, його дії свідчать про протилежне — диктатор хоче продовження війни, впевнені в НАТО. Одне з підтверджень — поглиблення співробітництва РФ із такими ж ізгоями, що дестабілізує ситуацію не тільки в регіоні, а й у всьому світі.

“Візит Путіна до Північної Кореї демонструє та підтверджує дуже тісний зв’язок між Росією та авторитарними державами, такими як Північна Корея, а також Китаєм та Іраном. І це також демонструє, що наша безпека не є регіональною. Вона глобальна. Що відбувається в Європі, важливо для Азії. І те, що відбувається в Азії, важливо для нас. І це ясно продемонстровано в Україні, де Іран, Північна Корея та Китай підтримують і розпалюють агресивну війну Росії проти України”, — пояснив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

“Росія у розпачі намагається розвивати та зміцнювати відносини з країнами, які можуть надати їй усе необхідне для продовження агресивної війни, яку вона розпочала проти України. Північна Корея постачає значні боєприпаси Росії, а також іншу зброю для використання в Україні. Іран постачає зброю, зокрема безпілотники, які використовуються проти цивільного населення та цивільної інфраструктури. Ми відчуваємо глибоку стурбованість і з приводу Китаю”, — додав державний секретар США Ентоні Блінкен.

Крім цього, Росія продовжує гібридні атаки на країни східного флангу НАТО. Сусідні з агресором Фінляндія, Естонія та Латвія, а також з Білоруссю — Литва та Польща, страждають від провокацій з боку Кремля. Штучна міграційна криза, глушіння сигналів GPS, вербування злочинців для дрібних саботажних актів, шпигунство та інформаційні вкидання… Кремль робить усе, щоб дестабілізувати країни Альянсу.

“За даними спецслужб, Москва регулярно зображує країни Балтії як розпалювачів війни та русофобів і залучає армії ботів для спаму в соціальних мережах шкідливого контенту. Якщо раніше мовні помилки в дезінформаційних текстах дозволяли їх відносно легко виявити, широке поширення штучного інтелекту ускладнює завдання, попереджає головне агентство кібербезпеки Литви. Кремль намагався мобілізувати російськомовні меншини в Естонії та Латвії, щоб посіяти внутрішні розбіжності, але здебільшого без успіху”, — пише видання Bloomberg.

Попри зусилля, сил і засобів для військових провокацій щодо країн Балтії у Росії поки що немає, впевнені експерти. Аналітики фінського видання Yle, посилаючись на супутникові знімки, стверджують, що більшість резервів, розміщених раніше поблизу кордонів НАТО, російське керівництво було змушене перекинути на фронт в Україну.

“Росія лякає країни НАТО третьою світовою війною, але принаймні поблизу Фінляндії, схоже, до війни не готується. Гарнізони й військові бази російських сухопутних військ поблизу фінського кордону, як і раніше, практично порожні, хоча Росія заявила, що зміцнить сили. В середньому 80% техніки й солдатів перекинуто на війну в Україну, говорить Yle високопоставлене джерело фінської військової розвідки. За оцінками розвідки, після закінчення війни в Україні Росії знадобиться 3-5 років, щоб відновити боєздатність своїх збройних сил”, — пише видання Yle.

На загрози Кремля країни Балтії відповідають підтримкою України й зміцненням власної обороноздатності. Фінляндія, яка вступила до НАТО 2023 року, збільшила видатки на оборону до 2,3% внутрішнього валового продукту (ВВП), Гельсінкі та Вашингтон підписали угоду про оборонну співпрацю, що дає доступ США до фінських військових баз. Рік тому в Латвії відновився призов до армії, скасований у 2007 році. А витрати на оборону сусідньої з Росією Литви становлять 1,8 млрд євро на рік.

Читайте також: У Сенаті США представили законопроєкт про визнання Росії державою — спонсором тероризму

Прямий ефір