Міф про “червоні лінії” є ретрансляцією російської пропаганди, — Рябих

Валерій Рябих. Фото: ukrinform.ua

Дії української армії показали, що жодних “червоних ліній”, встановлених Путіним, немає. Ці наративи є ретрансляцією російської пропаганди. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив військовий експерт Валерій Рябих.

Експерт прокоментував нещодавню заяву канцлера Австрії Карла Негаммера про те, що атаки по території Росії узгоджуються з міжнародним правом.

“Тут потрібно сказати, що канцлер Австрії просто правильно прочитав те, що написано в Статуті ООН, і констатував цей факт. На відміну від міністра оборони Австрії, який говорив про якісь “червоні лінії”. Ніде вони не прописані, ні в якому Статуті ООН, усе це просто словоблуддя і схоластика”, — вважає Рябих.

Він зазначив, що важливо повернутися в русло міжнародного права і тих угод, які раніше виробили держави для того, щоб мирно співіснувати.

“Звичайно ж, реалізація цих положень кульгає. Зокрема у зв’язку з тим, що все-таки Російська Федерація незаконно займає місце в Раді безпеки. Навіть не пройшовши процедуру того, щоб стати повноправним членом ООН. І ось це основна проблема, яку потрібно вирішувати. А міф про “червоні лінії”, звісно, є простою ретрансляцією російської пропаганди, яка виробила просто таки психологічну залежність західних лідерів у плані того, що потрібно згадувати про якісь “червоні лінії”. Якщо чітко запитати про те, що ж це за “червоні лінії”, ким вони встановлені і про що тут йдеться, то навряд чи хтось зможе ясно це сформулювати. Адже це намальовано російською пропагандою”, — зазначив гість ефіру.

Як засвідчили дії української армії протягом останніх трьох років, “червоні лінії” існують лише в головах західних політиків, вважає Рябих.

“І зараз якраз те, що робить українська армія, стирає ці “червоні лінії”. І про це, зокрема, свідчать удари по РЛС дальнього виявлення на території Російської Федерації із застосуванням українських озброєнь. До речі, ось ці РЛС є частиною системи ядерного стримування Російської Федерації. І якщо ці “червоні лінії” були, то, можливо, в цьому місці. Усе це лише те, що було намальовано Путіним. Спроба заплутати міжнародну спільноту блефом про якісь “червоні лінії”. Немає їх, є тільки необхідність повернутися до того, щоб виконувати раніше досягнуті домовленості, зокрема й ті договори, які підписала Російська Федерація”, — акцентував експерт.

Не зайвим буде, за словами Рябих, змусити Російську Федерацію згадати про Будапештський меморандум теж.

“Але все це дуже важко просувається саме через те, що ось цей міф про “червоні лінії” засів у головах західних політиків. Однак останні заяви показують, що прозріння настає. І тут навіть говорити потрібно не про якесь відкриття, а просто про повернення до здорового розуміння ситуації та опори на міжнародне право”, — резюмував експерт. 

Читайте також: Удари по цілях у РФ зламали плани противника, — військовий експерт

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна має право завдавати ударів по об’єктах у Росії. За його словами, право країни на самооборону включає право вражати законні військові цілі на території сторони, що напала, агресора, в цьому випадку — РФ.

Прямий ефір