Мешканці Донеччини залишають будинки на лінії вогню — історії евакуації (ВІДЕО)

Автівка, на якій виїхала родина із Нетайлово. Скріншот: uatv.ua

Донецька область — під постійними атаками російської армії. Найгарячішим, як і раніше, залишається Покровський напрямок. Бої йдуть і на підступах до Торецька. З 1 липня з найнебезпечніших районів вдалося евакуювати близько 700 осіб, зокрема понад 20 дітей, повідомляє FREEДОМ.

На розбитому автомобілі сімейна пара з Нетайлового Покровського району Донецької області змогла виїхати за кілька днів до того, як їхнє рідне село окупували війська РФ.

“За 10 метрів від нашого будинку прилетіла бомба у сусідський будинок — у радіусі ста метрів нічого не лишилося. Машина наша була завалена гаражем, сараєм, дахом, альтанка там була. Залишався один варіант: якщо заведеться, то виїжджаємо, якщо ні, то й виїхати нема на чому: до нас уже ніхто не заїжджав. Машина була розбита, без шибок, без вікон, без даху, але завелася”, — згадує мешканка села Нетайлове Світлана.

Жінка розповідає, що вона та чоловік довго не наважувалися виїжджати, навіть попри страшні обстріли їхнього села. Збиратись почали після того, як під російською бомбою загинули сусіди.

“У моїх сусідів шансів вижити не було ні у дворі, ні в будинку, ні у підвалі, ніде. Смерті сусідів — якийсь надлом”, — каже Світлана.

Уже понад місяць сім’я з Нетайлового живе у облаштованому для переселенців шелтері у Дніпрі. Нещодавно сюди привезли і мешканку прифронтового Торецька, у якої минулого місяця стався інсульт. Її теж звуть Світланою. Вона погодилася на евакуацію з прифронтового міста, оскільки там вже немає можливості спостерігатись у спеціалізованих лікарів і залишилося мало аптек, що працюють.

А ось Олександр із сусіднього селища Нью-Йорк, що лише за кілометр від лінії фронту, вже морально не міг витримувати постійних обстрілів.

“Якось їхав, і був обстріл з танка. Не знаю, як вони стояли так близько. “Прихід” такий. Добре, що я був в улоговині — буух переді мною, я впав, перечекав і потім почав тікати, а танк інший сектор почав обстрілювати”, — розповідає житель Нью-Йорка Олександр.

Мешканка міста Залізне Олена виїжджати теж не планувала. Але через обстріли останнім часом вона з чоловіком жила у підвалі. Каже, що наважитися заважало бажання евакуювати свійських тварин. Черговий мінометний обстріл став остаточним аргументом, і жінка погодилася виїхати до Дніпра. Олена дуже переймається життям близьких, які ще залишаються поблизу фронту.

“Мені дуже хотілося б, щоб вони виїхали, дуже, тому що там залишилися близькі люди, і я за них переживаю. Останнє повідомлення, яке я отримала від своєї подруги Люби: “Ми не вилазимо з підвалів”. І все. І більше вона поки що мені не відповідає, я дуже хвилююся за неї. Хотілося б, щоби люди переоцінили, подумали”, — каже мешканка Залізного Олена.

Шелтер, до якого привозять евакуйованих мешканців Донецької області, відкрили волонтери з Нідерландів. Ідея виникла нещодавно. Іноземці, які десятки разів побували в гарячих точках України, знають сотні історій людей, які постраждали від війн.

“Звичайно, вони приїхали з різних територій, зі складних місць, і деякі з них уже давно не знають, що таке гаряча вода та електрика. Вони можуть користуватись усіма послугами, у нас комфортні номери. Є харчування, медична та психологічна допомога”, — розповів волонтер із Нідерландів Френкі.

Шелтер може прийняти 70 людей. Люди можуть бути тут 2 місяці, потім волонтери допомагають їм знайти нове постійне житло.

https://www.youtube.com/watch?v=yJjTnnAYzVk

Читайте також: Ресторатори з Нідерландів годують українців поблизу лінії фронту на Донеччині — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)

Нагадаємо, минулої доби на фронті відбулося 155 бойових зіткнень. Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах один ракетний удар, 59 авіаударів (використавши 111 КАБів), здійснив понад 4 000 обстрілів, 115 з них — із реактивних систем залпового вогню. 

Читайте також: “Із дітками вивезли просто насильно”: місцеві жителі виїжджають із прикордоння на Харківщині через сильні російські обстріли (ВІДЕО)

Прямий ефір