Бойові оператори безпілотних літальних апаратів (БпЛА) нарівні з артилерією і піхотою ведуть боротьбу з противником, перебуваючи дуже близько до лінії фронту. Ударні безпілотники довели свою ефективність у точковому заподіянні шкоди російській піхоті та техніці, повідомляє FREEДОМ.
Харківська область, Куп’янський напрямок. Мисливці за наземними цілями армії РФ виїжджають на позиції. За їхніми словами, дістатися до місця роботи — найнебезпечніший і найскладніший процес. За пересуванням українських захисників спостерігають безпілотники противника.
“Ми їхали полем уздовж посадки, російський дрон летить нам назустріч. Заздалегідь його побачили й в останню секунду уникли удару. Він на бік машини нам упав, щоправда, тільки вікна вилетіли, особовий склад був у безпеці”, — розповів військовослужбовець 44-ї ОМБр ЗСУ з позивним “Пащет”.
Зранку тут на всю гучніть гримить фронт. Звуки вибухів від роботи українських бійців не відволікають. На підготовку техніки для бойових вильотів іде не більше п’яти хвилин.
“Ми дуже спокійно все робимо, не поспішаємо, тому що це робота з боєприпасами, і в приміщенні це дуже небезпечно”, — кажуть військовослужбовці.
В ударній команді — двоє бійців — штурман і пілот. Уся комунікація відпрацьована до дрібниць. Цілі в операторів FPV-дронів різні: й російська техніка, й бліндажі з піхотою. Нещодавно захисникам вдалося підбити російський МТ-ЛБ.
“Ціль була спонтанною, вона заїхала висадити піхоту. Відреагували швидко: наш бойовий виліт зайняв одну хвилину. У машині окупантів загорілася солярка і були, найімовірніше, боєприпаси, вони почали детонувати”, — поділився подробицями знищення ворожої техніки військовослужбовець на позивний “Пащет”.
Бійці впевнені, що кожен вдалий виїзд і уражена ціль наближають Україну до перемоги.
“Коли підбили МТ-ЛБ, у нас була неймовірна реакція, хотілося ще і ще робити вильоти. Мені подобається, як воно горить”, — зізнається військовослужбовець із позивним “Прокурор”.
Після виконаних бойових завдань — знову небезпечна дорога назад. Захисники вже добре знайомі з ударами російської авіації та полюванням на них дронів противника.
“Ми пускаємо один-два дрони, наприклад, вони пускають від десяти й більше”, — зауважив боєць із позивним “Пащет”.
Українські пілоти ударних FPV-дронів звернули увагу, що у противника також набагато більше засобів радіоелектронної боротьби, але бойовим “пташкам” українських пілотів вдається долати великі відстані та завдавати шкоди своїм цілям.
Читайте також: Сили оборони України нарощують застосування окопної РЕБ, — Калашников
Нагадаємо, український розвідувальний безпілотник “Лелека” здатний залітати в глибокий тил противника і знаходити “жирні” — на армійському сленгу — цілі.