Мають обопільну вигоду: значення візитів Зеленського до США та Канади проаналізував експерт

Володимир Зеленський і Джо Байден. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський у межах візиту до Сполучених Штатів і Канади провів зустрічі з лідерами, політиками та громадами країн, співпраця з якими має ключове значення та обопільну вигоду. Про це сьогодні, 24 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав кандидат політичних наук, засновник громадської організації “СД Платформа” Богдан Ференс.

Він наголосив, що від рішень лідерів союзників України залежить подальший контекст підтримки країни, насамперед — військової.

“Візит складався з різних зустрічей із ключовими лідерами наших партнерських країн. І від думки цих лідерів, від рішень цих країн залежить якраз контекст подальшої підтримки України, насамперед у військовій галузі. Адже ми воюємо, захищаємо свою країну і спільні цінності, протистоїмо російській агресії. Але водночас військова підтримка в основі своїй має політичну, яка безпосередньо стосується виділення фінансових ресурсів”, — зазначив Ференс.

Цей візит глави Української держави, вважає експерт, варто розцінювати як робочий на найвищому рівні, що допомагає поглиблювати співробітництво, насамперед, зі Сполученими Штатами Америки.

Водночас Ференс звернув увагу на те, що і для лідерів партнерських країн подібні візити не менш важливі.

“Їхнє суспільство, їхні громадяни, їхній медійний простір інколи перефокусується, особливо у Сполучених Штатах Америки. Тема виборів там уже щосили, праймеріз починаються. Це означає, що бути в актуальному порядку денному з питанням підтримки України не так просто. Тому якраз є унікальна можливість для президента США і прем’єр-міністра Канади прокомунікувати зі своїми громадянами, пояснити, чому громадяни сплачують податки в бюджет, з якого спрямовують кошти, щоб підтримувати Україну і протистояти автократії РФ”, — пояснив політолог.

Ключові результати зустрічей і перемовин лідерів важливі не тільки для України, але й для її партнерів. І, підбиваючи підсумки, резюмуючи цей візит президента Зеленського до Північної Америки, це варто враховувати, вважає Ференс.

До того ж, каже він, саме Сполучені Штати задають певний тренд, впливаючи на позиції інших країн, які надають допомогу Києву. Наприклад, Німеччина вважає за краще розділяти ризики і синхронізувати постачання озброєнь з такими потужними партнерами України, як США.

“Сполучені Штати — це найпотужніша країна, яка володіє величезними ресурсами в контексті військової промисловості, фінансових можливостей. Тому, звичайно, в країнах НАТО орієнтація на США відбувається максимально. І, як показує вже певний досвід попередніх кампаній з надання ЗСУ протиракетної оборони, протиповітряної, з надання Україні танків, важкого озброєння, інколи країни Альянсу, такі як Німеччина, хочуть розділяти певні ризики з іншими країнами — як Сполучені Штати, синхронізувати свої дії”, — сказав гість ефіру.

Читайте також: Нові пакети підтримки, посилення санкцій проти РФ, копродукція в “оборонці”: підсумки візитів Зеленського до Північної Америки (ВІДЕО)

Нагадаємо, цей тиждень український президент Володимир Зеленський провів у США. Від початку повномасштабного вторгнення РФ до України — це його другий візит до Штатів. У грудні 2022 року український лідер відвідував Вашингтон, виступав у Конгресі та зустрічався із президентом Джо Байденом.

Читайте також: Новий пакет військової допомоги та домовленість про спільне виробництво озброєння — підсумки зустрічі Зеленського і Байдена (ВІДЕО)

Прямий ефір