Маємо значний прогрес щодо сучасної авіації для України, — президент Зеленський за підсумками 457-го дня війни

Володимир Зеленський. Фото: www.president.gov.ua

Надання сучасної авіації для України стане ключовим компонентом захисту України в повітрі. Про це заявив президент України Володимир Зеленський сьогодні, 26 травня, у вечірньому зверненні наприкінці 457-ї доби повномасштабного вторгнення Росії, інформує FREEДОМ.

Сьогодні російські війська завдали ракетного удару по Дніпру. Російська балістична ракета поцілила у лікарню та ветеринарну клініку. Ліквідація наслідків удару триває.

“Станом на цю хвилину внаслідок удару загинули двоє людей. Мої співчуття рідним і близьким. Розбір завалів ще не завершився. Понад 30 людей поранені, серед них двоє дітей”, — зазначив Зеленський.

Президент України сьогодні провів Ставку верховного головнокомандувача Збройних сил України.

“Питання очевидні. Передова, наш захист і наші активні дії, забезпечення наших воїнів зброєю та снарядами, технікою. Протиповітряна оборона (ППО) й захист від терору”, — сказав він.

Глава держави запевнив: щодня робиться все можливе для отримання більшої кількості систем ППО. Також є значний прогрес щодо сучасної авіації для України, яка стане ключовим компонентом захисту в повітрі.

“Ми рухаємось у модернізації оборони швидше, ніж можна було передбачити ще пів року тому”, — додав він.

Важливу доповідь на Ставці зробив генерал Олександр Сирський щодо відповідних напрямків на Донбасі.

“Наші воїни роблять там неймовірні речі, і кожна відбита в окупантів позиція, кожна зайнята нашими силами висота — це нові й нові аргументи для світу, що Україна може, може перемогти. Дякую кожному воїну! “Таврія”, “Одеса”, “Північ”, захист Харківщини — увага кожному напрямку. Оснащення технікою бригад наступу”, — зазначив Зеленський.

Міністр оборони Олексій Резніков доповів президенту щодо результатів зустрічі “Рамштайну”.

Також глава держави провів сьогодні нараду з міжнародниками щодо руху України в НАТО.

“Ми маємо використати кожну можливість цього й наступного місяця, загалом цього року, щоб наповнити реальним політичним змістом наші відносини з Альянсом”, — зазначив він.

Відбулася важлива розмова президента України із сенатором США Ліндсі Гремом.

“Ми обговорили ситуацію в нашій обороні на сьогодні, наші потреби найближчого часу. Я дякую за розуміння України”, — прокоментував Зеленський.

Президент провів нараду щодо нових санкцій проти тих, хто сприяє російській агресії.

Крім того, глава Української держави привітав Грузію з Днем незалежності.

“Я вітаю весь народ Грузії та бажаю бути разом з нами й усіма іншими народами Європи у вільній, мирній та об’єднаній європейській родині. Я бажаю цього всій Грузії — і тим частинам вашої країни, які поки що в російській окупації. Поки що! Грузія є однією з давніх і поважних історичних сил, і цю силу не здолати, я в цьому впевнений. Окупант програє”, — резюмував Зеленський.

Читайте також: Україна повернула з російського полону 106 захисників Бахмута

Прямий ефір