Харків’янин Олександр із позивним “Вітер” із 2014 року захищає Україну, став бійцем Національної гвардії України. До цього був заступником декана одразу кількох факультетів Харківського національного університету будівництва та архітектури. Про те, чи допомагає вища математика в окопах, і які якості потрібні, щоб керувати людьми — у репортажі телеканалу FREEДОМ.
У вересні 2022 року внаслідок успішного контрнаступу українських військових у Харківській області було звільнено міста Балаклія, Ізюм, Куп’янськ. Серед перших бойових підрозділів, які зайшли в деокуповані населені пункти — бійці 5-ї Слобожанської бригади Національної гвардії України. Серед них і Олександр. Боєць із позивним “Вітер” — один із тих, хто брав участь в операції контрнаступу.
Раніше він викладав вищу математику, був заступником декана будівельного факультету одного з Харківських вишів. Тему своєї дисертації викладач зараз може назвати безпомилково, як і розв’язати диференціальне рівняння.
Широкомасштабне вторгнення Росії в Україну Олександр зустрів у Харкові. На той момент він знову повернувся на кафедру. Але вже 26 лютого 2022 року сам прийшов до військкомату. Його група стежила за переміщеннями колон противника, передавала координати. Завдяки цьому російські танки не змогли увійти в місто.
Згадує, що в другий день війни зустрів серед добровольців і своїх студентів.
“Спочатку там особливо не до спілкування було, тому що перші дев’ять місяців ми були на “передку”, не до розмов було. Ну, а так іноді хтось пише: як справи, а я відповідаю”, — поділився військовий.
Раніше Олександр керував факультетом, а зараз командує відділенням стрілецького батальйону на посаді головного сержанта взводу. Каже, що лідерські якості є в кожного командира, головне їх правильно використовувати та вміти слухати особовий склад.
“Тут ми нічого не обчислюємо. Математика вчить людину думати, приймати правильні рішення, в екстрених ситуаціях теж. Будь-який командир має бути лідером, своїм прикладом мотивувати підлеглих”, — каже боєць.
Зараз Олександр разом зі своїми побратимами перебуває на ротації на Харківщині. Головний сержант мріє повернутися до мирного життя, до конспектів і студентів. Поки ж він, разом з іншими, продовжує нести службу в укріпрайонах, брати участь у стрільбах і навчаннях, які проводить для особового складу Національна гвардія України.
Читайте також: Служать родиною в одній бригаді на Донеччині — історія українських захисників у репортажі FREEДОМ (ВІДЕО)