Масовий мор риби у Дніпропетровській області — ще один із наслідків підриву Каховської ГЕС (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Близько тонни риби загинуло в районі села Мар’янське Дніпропетровської області. Унаслідок підриву російськими окупантами Каховської гідроелектростанції (ГЕС), у Каховському водосховищі різко впав рівень води. Через це на березі опинилися тисячі карасів. Розслідування за фактом екоциду, порушення законів і звичаїв війни вже почала Криворізька східна окружна прокуратура. За даними слідства, масова загибель риби може призвести до екологічної катастрофи, інформує FREEДОМ.

Величезну кількість риби, що залишилася на березі після того, як з Каховського водосховища почала різко йти вода, жителі Мар’янського виявили на другий день після знищення російськими військовими Каховської гідроелектростанції. Місце, де ще напередодні ввечері стояла вода, виявилося всіяним мертвою рибою.

“Подивився, але там дивитися нереально. Стільки риби пропало”, — каже Володимир, житель Мар’янського.

З 6 червня рівень води в Каховському водосховищі впав уже на 4 метри. Різкий відтік води та особливості берега спровокували масову загибель риби.

До підриву Каховської гідроелектростанції рівень води у водосховищі перевищував 17 метрів. Але за два дні вода відійшла метрів на сто, загинуло близько тонни риби.

Щоб не допустити поширення інфекцій — рибу з берегової лінії жителі Мар’янського збирали вручну: 40 людей працювали півдня.

“Наші хлопці з добровольчих формувань до 23:00 проводили прибирання цієї риби. І потім уже служби її вивезли та утилізували”, — повідомляє Зеленодольський міський голова Дмитро Невеселий.

Зараз мертвої риби на березі практично не залишилося. І це єдине місце на узбережжі, де стався масовий мор через зниження рівня води. Але обміління Каховського водосховища вже призвело до проблеми з водопостачанням.

“Відсутність води в селі Мар’янське безпосередньо пов’язана з відсутністю води в каналі забору насосних станцій”, — зазначає староста села Віктор Недря.

Поки вода в кранах ще є, жителі Мар’янського роблять запаси. 

Так, Сергій закачав у басейн 2 кубометри питної води. Каже, якщо не поливати город, для його родини цього вистачить на 2 тижні.

“Води немає — будемо шукати. Будемо бити свердловини. Хоча свердловина — це дуже дорого. Простіше нам десь дістати водичку, привезти”, — каже чоловік.

Усі села на березі Каховського водосховища — аграрні. Тут на продаж вирощують овочі, ягоди та фрукти. Але якщо не буде поливу, чи дощів — урожай може пропасти.

“Я не знаю, як воно закінчиться. І чим воно закінчиться — не знаю. Все висихає, все сохне. А що, я провела підгортання тієї картоплі, вона сохне. Водички немає”, — нарікає місцева мешканка Ольга.

З Каховського водосховища воду отримували дві третини жителів Криворізького району. І найближчим часом вони можуть залишитися без водопостачання.

“Рівень води фіксується щодня, і погодинно фіксується рівень води на території Каховського водосховища. Зараз уже майже на критичному рівні. Але говорити про те, наскільки він упав, ще рано. Тому що вода ще йде і повністю не зупинилася”, — пояснює голова Криворізької районної військової адміністрації Євген Ситниченко.

Але відсутність води буде тимчасовою, запевняють у Криворізькій районній військовій адміністрації. Уже розроблено кілька планів з ліквідації наслідків підриву Каховської греблі. Їх реалізацію розпочнуть, щойно ситуація з відтоком води хоч трохи стабілізується.

Читайте також: Каховську ГЕС підірвала диверсійна група російських окупантів — перехоплення СБУ (ВІДЕО)

Нагадаємо, у вівторок, 6 червня, російські окупаційні війська підірвали Каховську гідроелектростанцію, розташовану на річці Дніпро в Херсонській області. Росіяни кинули людей напризволяще в затоплених унаслідок підриву Каховської ГЕС окупованих населених пунктах Херсонської області.

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом воєнного злочину РФ.

Читайте також: Наслідки підриву Каховської ГЕС: ситуація у Миколаєві та Херсоні (ВІДЕО)

Прямий ефір