Маріупольцям пропонують переїхати на околицю або до іншого міста: як росіяни розв’язують житлове питання в Маріуполі, розповів Андрющенко

Тимчасово окупований Маріуполь. Скріншот: t.me/andriyshTime

На 1 січня 2024 року в тимчасово захопленому місті Маріуполі Донецької області після демонтажних робіт, проведених російськими окупантами, буде знищено приблизно 33,5 тис. квартир. А все обіцяне з новозбудованого, якщо росіяни введуть в експлуатацію, то це всього 4,5 тис., максимум 5-5,5 тис. квартир. Але місцевим жителям вони, схоже, навіть не світять. Про це сьогодні, 24 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив радник Маріупольського міського голови Петро Андрющенко.

Від обстрілів росармії дуже сильно постраждали Лівобережний і Приморський райони, центр міста. Найменш постраждав Кальміуський район.

“Росіяни демонтували близько пів тисячі багатоквартирних будинків різної поверховості. У черзі на демонтаж у майбутньому стоїть приблизно 490 будинків. Майже тисячу будинків із 2300 буде знесено. Крім того, що вони знесли, залишається ще приблизно 30 тис. як мінімум квартир, у яких неможливо жити. Це будинки під демонтаж. Загалом, приблизно 67-70 тис. квартир не підлягають проживанню, частина з них демонтована, а побудовано за цей час буде приблизно 5-5,5 тис. Ось співвідношення”, — сказав Андрющенко.

Ба більше, уточнив він, у центрі міста у великому кварталі, що прилягає до лікарняного містечка, з будинків виселили людей і зараз там проводять ремонти. У цьому кварталі потім нікого не заселяють навіть у відремонтовані будинки. Ці будинки окупанти планують для заселення росіян, а не маріупольців, які залишилися без житла і проживають у Маріуполі.

“Людям пропонують фактично нічого. Людям із центру міста пропонують переїхати на околицю в протилежний кінець міста, нібито натомість тієї квартири, яка в них колись була, і там оселитися. До того ж набагато в явно менш вигідних і кращих умовах. Люди, звісно, відмовляються. Тоді їм пропонують переїхати в будь-яке інше місто так званої “ДНР” і оселитися там. До того ж можна переїхати з Маріуполя в, умовно, Горлівку. Туди ніхто не збирається переїжджати, тому їм кажуть: “На ні і суду немає. Якщо ви відмовляєтеся від усіх компенсаційних квартир, то спасибі, до побачення””, — розповів радник мера.

За його словами, на початку окупації звучало, що жителям Маріуполя нададуть житло там, де вони жили, — у тому районі, у тому будинку, якщо його знесено, і будується новий. Тепер правила інші.

“Гауляйтером Пушиліним було внесено зміни — замість зруйнованого житла може бути надано інше аналогічне житло в будь-якому місті на території так званої “ДНР”. Фактично, якщо резюмувати, людей просто вигнали на вулицю. Дуже показово, недалеко від цього кварталу росіяни анонсували нібито вони відремонтували будівлю “Гіпромезу” (найвища будівля в Маріуполі), перебудували її під так зване маневрене житло — під гуртожиток. І там не заселяють маріупольців. Питання — для кого це все тримається? Але зате практично на виході в нас на морі готель “Турист”, який вони відремонтували для своїх босів, які приїжджають і приїжджатимуть, їм жити є де. Тільки маріупольцям, на жаль, навіть у сумних гуртожитках суворого режиму і тут уже не залишається місця”, — резюмував Петро Андрющенко.

Читайте також: Після “звільнення” маріупольці Росії не потрібні: про життя в окупованому місті розповідають маріупольські депутати та журналісти

Нагадаємо, раніше Андрющенко розповів, що бійки, різанина та скандали стали буденністю в тимчасово окупованому Росією місті Маріуполь Донецької області. Кремль використовує мігрантів, щоб потіснити маріупольців.

Прямий ефір