Макрон бере на себе верховенство в питанні коаліції дії, — політичний оглядач про ідею відправлення військ союзників до України

Емманюель Макрон. Фото: gettyimages.com

Зараз існує низка коаліцій країн-партнерів щодо підтримки України, але це не коаліція дії. А якраз президент Франції Еммануель Макрон бере на себе верховенство в питанні коаліції дії, яка потрібна для перемоги над Росією. Таку думку сьогодні, 8 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, коментуючи ідею Макрона щодо відправлення військ союзників до України.

“Інструктори, які допомагатимуть у навчанні або в оперуванні тими чи іншими системами, і безпосередньо армія, яка братиме участь у бойових діях — це дві великі різниці. Але загалом Еммануель Макрон на себе взяв дуже непросте завдання. Він діє в сучасних умовах так, як було значно простіше діяти під час Другої світової війни. Адже нацистську Німеччину перемогли в період Другої світової війни спільно, коаліцією. Це перший крок”, — сказав він.

За словами оглядача, цей перший крок може бути непростим, спірним, таким, що дисонує, але це перша пропозиція, яка прозвучала на офіційному рівні.

“Не від політика із Сенату, не від якогось депутата, якогось представника в Бундестазі тощо. Прозвучало від офіційного політичного лідера країни Північноатлантичного альянсу — президента Франції. І в принципі це є першим поштовхом більш ніж за два роки після початку повномасштабного вторгнення РФ до України. Нацистську Німеччину перемогли на 5-й рік, насправді дещо більше, якщо рахувати від 1 вересня 1939 року, фактично 6-й рік після початку самої конфронтації. Хоча чехи зі мною б не погодилися, бо в чехів історичний відлік Другої світової війни відбувається набагато раніше”, — каже Коваленко.

Але загалом, наголосив він, це саме той момент, коли зараз можна спостерігати формування першої думки, перших тенденцій до створення такого роду коаліції.

“Я не здивуюся, якщо за рік із цього дня ми побачимо формування не коаліцій артилерійського, танкового, авіаційного далекобійного озброєння (де Франція також є патронатом), а побачимо формування коаліції реально армійської, армій Північноатлантичного альянсу і європейських армій, які будуть готові воювати разом з Україною за своє майбутнє, щоб Росія не те щоб не захопила Україну, а насамперед щоб Росія не прийшла на територію Європи”, — підсумував військово-політичний оглядач.

Читайте також: Франція — єдина ядерна країна ЄС і Макрон може говорити нарівні з Путіним, — Москалу

Нагадаємо, європейські лідери на неформальній зустрічі в Парижі обговорювали можливість розміщення військ союзників на території України. Це питання викликало низку реакцій у західних країнах, а також у Росії. Про те, що на зустрічі глав 20 країн-членів ЄС та інших західних посадовців зачіпали питання відправлення військ союзників на територію України, заявив президент Франції Еммануель Макрон.

Прямий ефір