За діяльністю на фронті українських операторів БпЛА стоїть дуже складна робота величезної команди інженерів і техніків. Як діють майстри на передовій, розповіли кореспонденти телеканалу FREEДОМ.
Один із гарячих напрямків у Донецькій області. Кожен дрон, що летить у бік ворога, незалежно від розміру та типу ураження, пройшов ретельну перевірку та модернізацію.
“Ми зараз у майстерні нашого батальйону з обслуговування БпЛА, де всі дрони, що літають на ворога, проходять перевірку та модернізацію”, — каже військовослужбовець МВС України Денис.
Це одна з багатьох фронтових майстерень, навіть можна сказати, лабораторій дронів. Саме цей об’єкт належить підрозділу Національної поліції “Хижак”.
“Без такої майстерні неможлива робота жодної з позицій. У нас не вийде, як у мінометників чи артилерії — надали снаряди, і ти їх використовуєш. А ось дрони без такої майстерні працювати нормально не можуть”, — пояснює військовослужбовець МВС України Сергій.
У сусідньому приміщенні працює воїн-дроновод Сергій. З 2014 року він був десантником, брав участь у бойових діях. І хоча новий фах почав освоювати нещодавно, уже досяг серйозного рівня.
“Це високотехнологічні дрони з дуже гарною якістю картинки”, — показує він безпілотник.
Є в майстерні й місце, де безпосередньо готують усі ті різноманітні боєприпаси, які дрони заносять до ворога.
“Це боєприпас для “Вампіра”, вороги його називають “Бабою-Ягою”. Це боєприпас фугасний, але ще є й інші”, — демонструє військовослужбовець боєприпаси, які є на озброєнні в українських захисників.
Олег та його колеги готують сотні різноманітних снарядів. Він багато років працював фахівцем із піротехніки в кіно. А тепер тут, на фронті.
“Ну взагалі-то, для мене сильно нічого не змінилося, тільки те, що в кіно ми робили ефектно, тут робимо ефективно. І це різні позиції та підходи”, — зазначив Олег.
Завдяки злагодженій роботі таких майстрів щодня ворога на передовій атакують сотні українських дронів.
Читайте також: Чим марксмени відрізняються від снайперів: репортаж із полігону підготовки стрільців (ВІДЕО)