Люди, які залишилися в Криму і перейшли на бік ворога, знають, яке майбутнє на них чекає, — Луньова

Альона Луньова. Фото: ukrinform.ua

Колишні українські правоохоронці, військові, судді, які залишилися на території тимчасово окупованого Криму і перейшли на бік Російської Федерації, розуміють, що на них чекає після деокупації — покарання за держзраду згідно із законом України. Уже зараз тривають розслідування, які ускладнені, адже правоохоронці не мають доступу до території Криму і часто не можуть провести допити та збір інформації. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA Альона Луньова.

“У 2014 році, працюючи на державу Україна, є ті, хто перейшли працювати на державу-окупанта. Держава Україна має розслідувати всі ці справи, адже це державна зрада. І я впевнена, що якраз слідчі органи та прокуратура Автономної Республіки Крим індивідуально підходять до кожного випадку”, — сказала вона.

Правоохоронці розслідують подібні справи в дуже складних умовах, адже неможливо провести збір даних, доказів, інформації.

“Усе дуже нешвидко, особливо в ситуації, коли немає доступу до території. Це дуже особлива ситуація, тому що зазвичай, коли правоохоронці розслідують, вони мають право, можливість допитати свідків, вилучити документи. Тобто вони мають більше інструментів для збору доказів, ніж коли прокуратура чи слідчі органи перебувають поза зоною доступу, коли неможливо ці документи вилучити. Іноді людей неможливо опитати. Тому це дуже кропітка робота, і дуже добре, що ці справи доходять до суду”, — пояснила експертка.

Ті, хто залишився в Криму і перейшов на бік окупаційної влади, прекрасно розуміють, що на них чекає покарання за законом України.

“Люди, які залишилися в Криму і перейшли на бік ворога, тепер залучені в політичних переслідуваннях і точно знають, яке майбутнє на них чекає. Тому що вони дійсно вчинили злочин. Буде категорія людей, яким жодним чином не вдасться уникнути відповідальності. Ми точно можемо говорити, що та категорія людей, хто перейшов на бік ворога, перебуваючи під присягою, виконуючи свої обов’язки як співробітники правоохоронних органів, або суддів, або військових — це та категорія, про яких є вся необхідна інформація”, — резюмувала Луньова.

Читайте також: Росія з політичних мотивів не хоче віддавати кримських татар і українців, захоплених у Криму, — Луньова

Прямий ефір