Лукашенко сам зізнався в депортації українських дітей: юридичні аспекти проаналізував Кулеба

Ілюстративне фото: Facebook/Людмила Денісова

Білорусь брала активну участь у депортації українських дітей, чому є безліч доказів. Однак наразі ще не визначено юридичний статус Білорусі в участі у війні РФ проти України. Про це сьогодні, 28 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив колишній уповноважений президента України з прав дитини, керівник відділу порятунку організації Save Ukraine Микола Кулеба.

За його словами, у Міжнародному кримінальному суді (МКС) проходять обговорення участі Білорусі в депортації дітей з України.

“Зрозуміло, що МКС потрібно збирати всі необхідні докази, і вони будуть збиратися неодмінно. Учасники депортації отримають не тільки ордери на арешт, а й постануть перед судом. Нам хочеться швидше це зробити, але є певні юридичні процедури, і вони вимагають більше часу”, — зауважив Кулеба.

Він звернув увагу, що є багато доказів причетності Білорусі до депортації.

“І Лукашенко, і представник білоруського Червоного Хреста, і інші посадові особи заявляли, що вони це роблять. Тобто, по суті, вони вже самі зізнаються в цих злочинах. Єдине, що сьогодні, можливо, зупиняє розслідувачів, це не визначення ще статусу Білорусі в цій війні. Щодо Росії все зрозуміло: Росія — агресор. А от щодо Білорусі ще потрібно визначити статус, хто вона в цій війні, тому що Лукашенко грає свою гру. Він же розповідає, що він не нападав, ну так, пройшли російські військові його територією, він пропустив їх, і вони захопили з території Білорусі частини України. І це злочин”, — пояснив керівник відділу порятунку організації Save Ukraine Микола Кулеба.

Читайте також: Білорусь сприяє Росії в депортації українських дітей — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, до МКС передано документи, що спростовують оздоровлення українських дітей у Білорусі.


Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!“, яка має на меті мотивувати мешканців Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню в Україну.

Прямий ефір