Лукашенко — не президент, він нікого не представляє, його пора “закенселити” і відправити до Гааги, — Вячорка

Франак Вячорка. Фото: uatv.ua

Багато років Білорусь асоціювали з Лукашенком. Але він не президент, не лідер, він нікого не представляє. З нього в Білорусі сміються. Його необхідно “закенселити” і відправити в Гаагу. Таку думку в студії телеканалу FREEДОМ сьогодні, 24 лютого, висловив радник білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської Франак Вячорка.

Він наголосив, що Лукашенко став абсолютним пособником і маріонеткою Путіна. 

“Його маріонеткою він став тому, що всередині своєї країни, у Білорусі, почувається абсолютно незахищеним. Він шукає у Путіна підтримки. Як тільки не буде цієї підтримки Путіна, то вся система Лукашенка розвалиться”, — сказав гість ефіру. 

При цьому Вячорка акцентував, що й для Путіна Лукашенко дуже важливий, позаяк через нього можна контролювати Білорусь. 

“Для Путіна Білорусь має стратегічне значення. Без контролю над Білоруссю Путіну складно буде “взяти” Київ. Неможливо, тому що це найближчий шлях. Неможливо атакувати Польщу, Литву, Латвію. Тобто вони, як такі два близнюки, мають симбіотичні стосунки залежності один від одного, дедалі більше зливаються в якесь одне ціле. І Лукашенко буде до кінця своїх днів уже з Путіним. Розірвати цю зв’язку неможливо”, — зазначив Вячорка. 

Він упевнений, що Лукашенко і його пособники понесуть відповідальність і постануть перед трибуналом.

Також Вячорка акцентував, що білоруське суспільство загалом не асоціює себе з Лукашенком. 

“Треба розуміти, що є дві Білорусі: це Білорусь, захоплена путінсько-лукашенківським цим режимом, і Білорусь справжня, яка всі ці роки бореться за свою свободу і зараз підтримує Україну. Я прошу українців теж зрозуміти це: не треба асоціювати Білорусь із Лукашенком. Він не президент, він не лідер, він нікого не представляє. З нього в Білорусі сміються. Просто давайте його закенселимо і відправимо в Гаагу. Давайте будувати відносини між нашими народами і один одному допомагати боротися з диктаторами і путінським режимом”, — резюмував Франак Вячорка.

Читайте також: Лукашенко боїться повторення 2020 року, Путін — його єдиний захист, — Вячорка

Прямий ефір