Лукашенко боїться повторення 2020 року, Путін — його єдиний захист, — Вячорка

Олександр Лукашенко. Фото: gettyimages.com

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко зараз проводить вибори до свого кишенькового парламенту, де призначатиме своїх силовиків. Він боїться дежавю 2020 року, коли люди масово сотнями тисяч виходили на вулиці, і йому здається, що будь-яка електоральна кампанія може призвести знову до розвалу його режиму. Про це сьогодні, 21 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ  заявив журналіст, політичний діяч, радник лідера білоруської опозиції Світлани Тихановської Франак Вячорка.

“У своїх заявах останніх Лукашенко досить суперечливий. З одного боку, він каже, що всі бідолашні, нещасні білоруські опозиціонери Тихановська, Латушко побираються на смітниках, а вчора він каже, що вони разом зі спецслужбами вже придумали план поділу Білорусі й робитимуть держпереворот на цих виборах чи наступних. Тому відомо, що він живе у власних ілюзіях, страхах. І єдиний захист, який він має, це Путін. А єдина гарантія збереження влади — це його силовики”, — зазначив Вячорка.

Експерт вважає, що загрози білорусам з боку інших країн-сусідів немає, окрім Росії. Єдина загроза, яка є, це російська окупація, відкрита явно чи неявно.

“Але створення почуття такої загрози є дуже важливим для пропагандистського наративу. Лукашенко живе у страху, він бачить полк Калиновського, мобілізацію білоруського суспільства та білоруської діаспори. І він розуміє, що коли вони сформують якусь силу та матимуть підтримку у білоруському суспільстві, то це швидко знесе його режим. І цей страх задає цей рівень репресій, які зараз проводяться”, — сказав Вячорка.

Також він зазначив, що в Білорусі розпочалася русифікація білоруських підручників, де стирається історична ідентичність.

Читайте також: Лукашенко намагається провести абсолютно “стерильні” вибори в Білорусі, — журналіст

Прямий ефір