Спецслужби РБ заманюють білоруських активістів назад до країни, — деталі розповів Вячорка

Протестний рух у Білорусі. Фото: ТАСС

Спецслужби Республіки Білорусь (РБ) заманюють активістів назад до країни, після чого їх затримують. Вже понад 300 білоруських активістів, які вирішили повернутися, були затримані режимом Олександра Лукашенка. Про це сьогодні, 4 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів журналіст, політичний діяч Білорусі, радник Світлани Тихановської Франак Вячорка.

“Вони насправді заманюють білорусів назад, а на кордоні потім багатьох затримують: перевіряють телефони, шукають “екстремістські” Telegram-канали. І майже щотижня затримують десятки людей, які наївно повірили і повернулися”, — сказав він.

За його словами, іноді режим використовує хитрощі, наприклад, представники спецслужб пишуть або телефонують активістам, прикидаючись кимось іншим.

“Нещодавно начебто активісти дзвонили один одному. В однієї з представниць Білоруської координаційної ради, Олени Живоглод, співробітники КДБ “вибивали” інформацію про активістів, які збиралися повернутися або повернулися в Білорусь”, — розповів Вячорка. 

Радник наголосив, що багато хто стикається з такими хитрощами з боку спецслужб, і вже понад 300 осіб, які зробили такі помилки, затримано.

“Один — представник діаспори США, який донатив полку Калиновського та українській армії. Він повернувся, — йому сказали нібито проти нього немає кримінальної справи, але посадили до в’язниці на п’ять років. А минулого тижня — Ігоря Федорова. Він був у Польщі й повернувся, йому дали термін за “образу” Лукашенка”, — повідомив Франак Вячорка.

Читайте також: Громадяни Білорусі не підтримують участь країни у війні РФ проти України: інтерв’ю зі Світланою Тихановською

Нагадаємо, понад 1,2 тис. кримінальних справ за 2023 рік завели в Білорусі за образу Олександра Лукашенка. Про це повідомляє видання “Позірк” із посиланням на дані об’єднання колишніх білоруських силовиків BELPOL. Загалом же за минулий рік у Білорусі слідчі завели майже 6,5 тис. кримінальних справ за політичними мотивами.

Прямий ефір