Сьогодні, 25 листопада, президент України Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Швейцарської Конфедерації Аленом Берсе, який перебуває з візитом у Києві. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу глави держави.
Лідер України подякував за візит швейцарському колезі, а також за вагому гуманітарну допомогу, надану від початку повномасштабного вторгнення.
“Це дуже сильний меседж для українців у всьому світі, що ви вирішили відвідати Україну в особливий день нашої історії для всіх наших родин — у 90-ті роковини Голодомору. Також дякую за вашу участь у сьогоднішній скорботній церемонії. Ми горді, що маємо таких партнерів, які взяли участь у церемонії в цей особливий день для нашої країни”, — сказав глава держави.
Він висловив сподівання на позитивне рішення нового парламенту Швейцарії щодо визнання Голодомору — геноцидом українського народу.
“Глава держави також високо оцінив роль Швейцарії у процесі гуманітарного розмінування, зокрема її готовність прийняти у 2024 році другу Міжнародну донорську конференцію з гуманітарного розмінування в Україні”, — зазначили у пресслужбі.
Також Зеленський відзначив важливість допомоги, яку надає Швейцарія для відновлення інфраструктурних об’єктів, а особливу увагу сторони приділили питанню використання заморожених прибутків з активів Росії.
Окремо лідери обговорили прогрес в імплементації української формули миру та участь Швейцарії в цьому процесі.
Крім цього, президент відзначив активну позицію Швейцарії в питаннях притягнення країни-агресора до відповідальності, зокрема — приєднання до коаліції держав зі створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.
Читайте також: Президент, перша леді України та іноземні лідери вшанували пам’ять жертв Голодоморів (ФОТО)
Нагадаємо, сьогодні, 25 листопада, українці вшановують пам’ять жертв голодоморів 1921 — 1923, 1932 — 1933 та 1946 — 1947 років. Найлютішим з яких вважається масовий, навмисно зорганізований радянською владою голод 1932–1933 років, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості.
Декларацію, яка засуджує використання голоду цивільного населення як методу ведення війни, до 90-х роковин Голодомору в Україні 1932–1933 років підписали понад 50 держав.