Лавров встиг нахамити на засіданні ОБСЄ, приїхав виключно з метою провокацій і зробити картинку для росЗМІ, — політолог

Сергій Лавров. Фото: osce.org

Участь російської делегації на чолі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим у засіданні голів МЗС ОБСЄ в Скоп’є (Північна Македонія) — лише можливість для них зняти якусь пропагандистську картинку, і розповісти, що їх хтось слухає і вони мають можливість виступати. Про це сьогодні, 30 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Ігор Рейтерович.

“Лавров там уже встиг нахамити, посваритися, виступив зі стандартними наративами про те, що НАТО зруйнувало, виявляється, від 1999 року безпеку в Європі. Щоправда, не міг навести жодних прикладів агресивних війн, які вели б країни НАТО щодо якихось своїх сусідів. Але, в принципі, це дуже очікувано. Лавров приїхав туди виключно з метою певних провокацій, і можливості зробити якусь картинку для російських ЗМІ, що, дивіться, ми ще не остаточно ізгої, можемо ще брати участь у міжнародних організаціях, і навіть робити заяви”, — сказав він.

Політолог зазначив, що летів до Скоп’є Лавров манівцями, тому що в Європі і взагалі цивілізованих країнах на першому місці стоїть процедура і необхідність дотримуватися законодавчих норм. І якщо тимчасовий дозвіл, який було видано на один проліт, поширюється тільки на Лаврова, а він узяв із собою Захарову, то це не спрацює. Бо вона є в санкційних списках.

“Це, до речі, теж дуже показовий момент. Тому що росіяни, як зазвичай, по-нахабному щось зробити, але не вийшло”, — додав Рейтерович.

Також він нагадав, що делегації 5 країн проігнорували міністерську зустріч ОБСЄ через участь Лаврова, плюс державний секретар США Ентоні Блінкен поїхав до того, як туди приїхав російський міністр. Разом із цим Блінкен був присутній на неформальній вечері (дуже важливій з точки зору комунікації між представниками країн-членів ОБСЄ).

“Плюс заяви глави європейської дипломатії Жозепа Борреля, вони всіляко або поки що ігнорують, або підводять до того, що зустріч якщо якась десь і станеться, то виключно з позиції європейських країн, а не РФ. І представник Великої Британії сказав дуже правильну промову, що Росія програє на полі бою, настав час зробити так, щоб вона програла і в міжнародних організаціях, бо неприпустимо, що вона користується можливостями, отриманими у спадок від Радянського Союзу, на відміну від України та інших країн. Тому для них усе складається не дуже добре. Хоча сам по собі факт візиту навряд чи може когось потішити, бо ілюзії, які зберігаються в певної частини європейських країн, що з Росією про щось якось десь можна говорити, і в чомусь її можна переконати, — це не більш ніж ілюзії, вони не відіграють уже жодної ролі. І в принципі Лавров такими візитами і хамською поведінкою остаточно цю тезу підтвердить”, — резюмував Ігор Рейтерович.

Читайте також: Участь російської делегації у зустрічі ОБСЄ — глибока помилка європейців: загрози окреслив експерт-міжнародник

Як повідомлялося раніше, Північна Македонія пустить російську делегацію на щорічне засідання ОБСЄ на рівні міністрів закордонних справ. Із цим рішенням не погодилися Україна та країни Балтії. Держави бойкотують зустріч через участь у ній глави МЗС Росії Лаврова. Представники інших країн на засідання приїдуть. Однак посол США в ОБСЄ заявив, що контактів із Лавровим у Скоп’є у них не буде.

Прямий ефір