Київ пояснив партнерам потребу в далекобійності — головні цілі (ВІДЕО)

Ракета Storm Shadow на літаку. Фото: armyinform.com.ua

Президенти України та Сполучених Штатів Володимир Зеленський та Джо Байден планують до кінця вересня обговорити питання про зняття обмежень на удари по території Росії американськими далекобійними ракетами, повідомив радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван. За його словами, зараз союзники ведуть інтенсивні консультації, пише Sky News. Україна пояснила всім партнерам, навіщо їй потрібна далекобійність, запевнив Зеленський, повідомляє FREEДОМ.

Тепер, за словами українського президента, Київ чекає на їхню реакцію. Протиставити терору Росії можна лише системне рішення про далекобійність, щоб знищити російську авіацію в місцях її базування, наголосив Володимир Зеленський.

“Це очевидне, логічне рішення. Ми пояснили вже всім партнерам, чому Україні справді потрібна достатня далекобійність. І кожен такий російський удар, кожний прояв російського терору, як сьогодні [15 вересня] проти Харкова, проти нашої Сумської області, проти нашого Донбасу — все це доводить, що далекобійність має бути — і має бути достатньою. Ми очікуємо на відповідні рішення, перш за все, від Сполучених Штатів, Британії, Франції, Німеччини, Італії — всіх, хто може своєю рішучістю допомогти у порятунку життів”, — заявив президент України Володимир Зеленський.

Після удару російської армії по багатоповерховому житловому будинку в Харкові міністр закордонних справ України закликав союзників зняти обмеження на використання переданої зброї.

“Черговий варварський російський удар по житловому будинку в Харкові. Нам потрібно, щоб партнери зняли всі обмеження на використання зброї, щоб Україна могла знищити російські аеродроми, бомбардувальники та пускові установки. Нехай Україна завдасть удару у відповідь”, — закликав міністр закордонних справ України Андрій Сибіга в соцмережі Х.

Можлива ескалація з боку Росії все ще є фактором стримування для партнерів Києва, вважають експерти. Путін заявив, що рішення про зняття обмежень на використання Україною далекобійного озброєння поставить Альянс “у стан війни” з Росією.

“Я думаю, що Путін пускає пилюку в очі. Він багато балакає. Це його стиль поведінки. Він загрожує танками, він загрожує ракетами, він загрожує ядерною зброєю. Якщо ми дозволимо йому це зробити з Україною, повірте мені, він не зупиниться на цьому”, — відреагував міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі в інтерв’ю ВВС.

“Росія почне бити по НАТО? Ні, не буде. Росія почне використовувати ядерну зброю? Ні. Це буде просто безумством з їхнього боку. Росія не має можливості захистити свої власні території, не те що говорити про забезпечення ескалації конфлікту в будь-яких інших регіонах світу”, — прокоментував заступник голови СБУ (2014-2015 рр.), директор Агентства реформування сектору безпеки Віктор Ягун.

Україна вже кілька місяців просить дозволу союзників використовувати британські ракети Storm Shadow та американські ракети ATACMS для завдання ударів по цілях у глибині Росії. Київ навіть надав США та Великій Британії перелік таких цілей, пише Reuters. За інформацією джерел агентства, це командні центри, склади палива та зброї, а також місця зосередження живої сили противника.

Читайте також: У вересні Україна має великі шанси отримати дозвіл на дальні удари по тилу РФ, — Чаленко

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 14 вересня провів зустріч із двопартійною делегацією Конгресу Сполучених Штатів Америки. Обговорювалися ключові напрями подальшої американської допомоги у сфері безпеки та оборони. Пріоритет — отримання додаткових систем протиповітряної оборони (ППО), ракет до них та дозвіл на застосування далекобійної зброї по військових цілях в РФ.

Читайте також: Що страшніше Путіну, то сильніші його погрози: реакцію РФ на дозвіл щодо далекобійних ударів обговорили експерти

Прямий ефір