Київ не підтримає: як КНР і Бразилія намагаються впровадити свій “мирний план” щодо України (ВІДЕО)

Прапори Бразилії та Китаю. Фото: ap.org

Україна закликала бойкотувати так званий мирний план Китаю. Про це пише видання Politico, посилаючись на текст документа, поширений серед дипломатів на Генеральній асамблеї ООН. Раніше президент України Володимир Зеленський наголосив, що Київ не підтримає жодних альтернативних мирних ініціатив. Китай спільно з Бразилією представив “мирний план” із шести пунктів. Однак у ньому немає заклику до виведення російських військ з території України, повідомляє FREEДОМ.

Китай не відмовиться від власних зусиль для встановлення миру в Україні, заявив глава дипломатичного зовнішньополітичного відомства КНР Ван Ї на зустрічі з головним дипломатом ЄС Жозепом Боррелем. На думку Ван Ї, Китай нібито завжди дотримувався справедливої позиції щодо війни в Україні, а звинувачення в бік Пекіна про підтримку Росії безпідставні.

“Китай завжди дотримувався об’єктивної та справедливої позиції щодо війни в Україні, прихильний до деескалації ситуації й не відмовиться від зусиль із досягнення миру”, — сказав Ван Ї.

Матеріальна та дипломатична підтримка, яку Китай надає Росії, підживлює війну проти України, відповів Боррель. Він також заявив, що китайсько-бразильський так званий мирний план не спрямований на досягнення справедливого миру. Як пише агентство Reuters, посилаючись на високопоставлених бразильських чиновників, президент Бразилії Лула да Сілва на відкритті засідання Генасамблеї ООН намагався просунути китайсько-бразильський так званий мирний план щодо України. За даними агентства, да Сілва прагне до того, щоб представники 20 країн глобального Півдня підтримали цей документ. У його пунктах — уже традиційний заклик до деескалації з акцентом на важливості проведення переговорів. Водночас там немає вимоги щодо виведення російських військ з території України.

“Я не думаю, що китайсько-бразильський план має шанси на те, щоб до нього долучилося занадто багато людей, з тієї простої причини, що ситуація зараз змінюється не на користь китайського плану. Тому що Путін всіляко руйнує китайські зусилля і демонструє, що йому не потрібні переговори. Він готовий підвищувати планку ескалації”, — розповів політолог-міжнародник Володимир Воля.

Росія таємно виробила в Китаї нову модель безпілотника та провела там його випробування. Про це повідомило Reuters з посиланням на джерела в європейській розвідці. За даними агентства, безпілотники “Гарпія-3” розробив Іжевський електромеханічний завод “Купол” за допомогою фахівців у КНР. З документів, що потрапили до ЗМІ, випливає, що “Гарпія-3” може пролітати близько 2 тис. км. Після випробувань сім безпілотників уже доставили в Росію. Про це свідчать рахунки-фактури російської фірми-постачальника. Але відправника з Китаю та дати там не вказано, зазначає Reuters.

“У розслідуванні наводиться документ, згідно з яким “Купол” із двома компаніями з Росії та Китаю — “Вектор” і Redlepus — має намір запустити російсько-китайський центр з виробництва дронів. Передбачається, що площа бази становитиме 80 га, на рік вона зможе виробляти 800 безпілотних літальних апаратів (БпЛА)”, — з публікації агентства Reuters.

У Міністерстві закордонних справ Китаю заявили, що нічого не знають про такий проєкт. У Пекіні також нагадали, що в країні діють суворі заходи контролю експорту дронів. У Раді національної безпеки США заявили, що Білий дім не бачив нічого, що вказувало б на причетність офіційного Пекіна до проєкту. Однак Вашингтон закликав владу Китаю до відповідальності за заохочення співпраці місцевих компаній з російськими підприємствами.

Читайте також: Шість слоганів — це ще не план: політолог прокоментував китайсько-бразильську “мирну ініціативу”

Прямий ефір