Пекін підтримує військову машину Росії та водночас намагається зберегти торговельні відносини з Європою. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Він вважає, що КНР просто намагається уникнути санкцій й зберегти торгівлю, й Захід не повинен з цим миритися, інформує FREEДОМ.
“Це не може працювати в довгостроковій перспективі. Спостерігається явне збільшення продажів деталей машин, мікроелектроніки та інших технологій, які Москва використовує для виробництва ракет, танків та літаків, для використання проти України”, — сказав Столтенберг в інтерв’ю BBC News.
За словами генсека НАТО, якщо Китай не змінить свою позицію, то йому доведеться заплатити за підтримку Москви. Йдеться про економічні санкції. Зазначимо, що Пекін уже перебуває під деякими обмеженнями за підтримку Росії.
“Якраз як наслідок засідання G7 було запровадження нових санкцій проти малих банків Китаю, і це таке свого роду, вибачте за тавтологію, китайське попередження, що якщо Китай, як і раніше, продовжить допомагати РФ у війні проти України, тоді санкції торкнуться більш серйозних кластерів економіки”, — сказав кандидат політичних наук, керівник АОМС “Міжнародна асоціація малих громад” Олексій Буряченко.
Москва стає все більш залежною від китайської сторони. Так Росія, Китай та Північна Корея готуються почати переговори про вільний прохід китайських кораблів прикордонною річкою Туманна, що впадає в Японське море, повідомляє Nikkei Asia. Китайська влада роками домагалася від Москви дозволу на прохід кораблів річкою, але зустрічала опір. Тепер же, коли Китай став найбільшим торговельним партнером Росії, а залежність Кремля від поставок нафти до Китаю й закупівель технологій стала критичною, питання зрушило з мертвої точки.
“Звичайно, Китаю вся ця історія надзвичайно вигідна, і такі ось васальні стосунки вже свідчать про те, що Китай буде без зайвого сорому й далі продовжувати витягати з Росії все, що їм необхідно, і ось прохід цією річкою до Японського моря — це дуже яскравий цьому приклад”, — вважає Буряченко.
На заяви Єнса Столтенберга про те, що Китай підживлює війну Росії проти України, офіційний Пекін відреагував досить різко. У Міністерстві закордонних справ країни закликали Альянс “не підливати масла у вогонь”.
“Ми радимо НАТО припинити перекладати провину та сіяти розбрат, … а зробити щось практичне для політичного врегулювання кризи”, — цитує The Guardian спікера Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь.
Нагадаємо, лідери держав “Великої сімки” заявили, що продовжать вживати заходів проти фінансових установ та інших суб’єктів у Китаї, які сприяють Росії в придбанні товарів для її оборонно-промислової галузі. Також країни G7 пригрозили суворими штрафами тим суб’єктам, які допомагають РФ обходити їхні санкції. Крім того, раніше Міністерство фінансів США виявило понад десяток схем ухилення Росії від санкцій проти її військово-промислової бази та наклало обмеження на понад 90 іноземних осіб і компаній, передусім із Китаю та Туреччини.
Читайте також: Загроза від РФ та Китаю змушує НАТО обговорювати розгортання ядерної зброї — подробиці (ВІДЕО)
Раніше депутат Сейму Латвії, голова Комісії Сейму з національної безпеки Айнарс Латковскіс заявив, що певною мірою Китай уже впливає на Росію. Щоб цей вплив діяв на шкоду інтересам російського режиму, Пекін необхідно стимулювати санкційними обмеженнями.