Китай розуміє, що Росія — архаїчна, вмираюча країна, яка не потрібна сучасному цивілізаційному процесу, — Подоляк

Росія і Китай. Ілюстрація: ukrinform.ua

Російська Федерація — це не партнер Китаю. І з погляду впливу на процеси у світі, і з погляду економіки, і з погляду політичних можливостей. Таку думку висловив радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк в ефірі телеканалу FREEДОМ, коментуючи візит канцлера ФРН Олафа Шольца до КНР.

“Китай, на мій погляд, набагато глобальніший, ніж Російська Федерація. І вони це прекрасно розуміють. Китай набагато впливовіший, і не тільки в економічній сфері, а й з політичного погляду. Китай може претендувати на роль глобального лідера, який має прописувати ті правила, що гарантуватимуть певне майбутнє, можливість прогнозування цього майбутнього. Китай у цьому зацікавлений”, — зазначив спікер.

Китай живе великими стратегіями, розробленими на 10, 15, 50 років уперед, доповнив Подоляк.

“Російська Федерація — це не партнер Китаю. І з погляду впливу сьогодні, і з погляду економіки, і з погляду політичних можливостей. Але Китай раніше займав певну позицію. І йому потрібен якийсь час, щоб переосмислити те, який вигляд повинен мати світ, що в новому світі не буде РФ, вона буде аутсайдером. Не буде такої моделі поведінки, яку весь час промоутувала Росія: агресія, експансія, приниження, шантаж”, — акцентував Подоляк.

Такої ж моделі поведінки сьогодні дотримуються Іран, Північна Корея, деякі режими серед африканських і латиноамериканських країн. Але ця модель помирає.

“На жаль, як будь-яка модель, що вмирає, намагається завдати максимальної шкоди. Тобто Росія — абсолютно архаїчна країна, що вмирає, вона не потрібна сучасному цивілізаційному процесу, РФ жодної позитивної ролі в цьому процесі не відіграє і не відіграватиме. Китай це точно розуміє. Інше питання, що на переосмислення всього, зокрема своєї нової ролі і того, що таких країн, як Росія, не буде, потрібен певний час”, — пояснив радник глави ОПУ.

Він солідарний із позицією канцлера Німеччини і вважає, що з Китаєм важливо і потрібно вести діалог.

“Необхідно пояснювати позицію, говорити про перспективність технологічного розвитку, співробітництва, а не про конфронтацію, про перспективність саме економічних відносин Європейського Союзу і Китаю — поза інтересами Росії, і вже точно не з огляду на ті амбіції, які РФ, на жаль, все ще продовжує демонструвати”, — сказав спікер.

Через свою архаїчність Росія не може конкурентно пропонувати щось високотехнологічне, прогресивне, те, що рухатиме прогрес уперед, еволюційно просуватиме, доповнив Подоляк.

“Росія хоче залишатися в глобальному порядку денному якраз за рахунок примітивної середньовічної агресії. Тобто, ми заходимо і ріжемо людей на чужій території. Ось це Європейський Союз у цьому випадку вустами пана Шольца намагається донести до Китаю — це не перспективно. Перспективно — сідати, обговорювати правила, можливості торгівлі, двосторонніх або багатосторонніх відносин із високотехнологічним європейським ринком. І вже точно Російській Федерації в цьому процесі не місце”, — резюмував Михайло Подоляк.

Читайте також: Підтримку Китаєм Росії можна зруйнувати більш жорсткими санкціями — подробиці від експерта

Як повідомлялося раніше, Китай буде обережним у наданні Росії товарів подвійного призначення, які РФ використовує для виробництва озброєння, якщо на Пекін чинитиметься тиск з боку США та ЄС.

Прямий ефір