Малоймовірно, що Китай пожертвує своїми відносинами з країною-агресором РФ заради України. Таку думку сьогодні, 3 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила голова правління Української асоціації китаєзнавців Віта Голод.
“Китаю потрібно думати над тим, як підтримувати свою економіку, економічні землетруси йому не потрібні. Росія зараз стала фактично ринком збуту для Китаю, оскільки там утворилося багато пустот після виходу західних компаній, які зайняли китайські компанії. І на рівні компаній взаємозв’язок зростає”, — сказала вона.
За її словами, й надалі Китай посилюватиме свій вплив у російському регіоні та Середній Азії.
“Сьогодні формується нова карта глобального впливу Китаю, який шукає нові можливості для свого геополітичного домінування і для економічної експансії. Оскільки економічні інтереси та бізнес для Китаю стоять на першому місці”, — зауважила вона.
Експертка нагадала, що коли президент США Байден прибув із візитом до Києва, в той самий день головний дипломат Китаю Ван Гі прибув до Москви.
“Думаю, що так збіглося, але читаючи підсумки після цих зустрічей, можна зробити висновок про те, що не було розмов про дружбу без кордонів, не було озвучено тих наративів, якими нас лякали останні дні. Але й не було мови, що Китай став на бік України. Можливо, саме так виглядає китайський нейтралітет”, — сказала Голод.
За її словами, можливо, Пекін не стане підтримувати армію російських окупантів озброєнням. І на це є два аргументи.
“По-перше, санкції, яких боїться Китай. По-друге, це так званий мирний план, позиція щодо врегулювання військового конфлікту. Зауважте, Китай навіть не називає це війною. На жаль, але маємо акцентувати, що Україна інформаційну війну в Китаї програє, і ще є над чим працювати. І сказати, що Китай заради України може пожертвувати своїми відносинами з Росією, я в це мало вірю”, — підсумувала Віта Голод.
Читайте також: Китай — Росія: чи наважиться Пекін передати зброю Кремлю — прогноз експертів (ВІДЕО)