Китай може вплинути на військову співпрацю РФ та КНДР, але не хоче, — Божко

Ярослав Божко. Скріншот: uatv.ua

РФ, яка перебуває не під такими жорсткими санкціями, як Іран та КНДР, дає їм доступ до своїх потужностей. Таким чином, Кремль послаблює вплив санкцій як інструментів на ці країни. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко.

Він наголосив, що санкційний інструментарій не є методом зміни політики підсанкційної держави. Санкції — це інструмент мирного часу.

Божко наголосив, що не будь-яка країна світу, яка має гроші, може купити у будь-якої країни світу зброю. Співпраця РФ та КНДР свідчить про те, що РФ глибше входить до орбіти країн-вигнанців.

“Тут не діє та сама логіка, що зі звичайними цивільними товарами. Для покупки потрібен високий рівень довіри, тісних взаємозв’язків, впевненості, що ти продаєш зброю все ж таки не ворогові. Тому це скоріше політичний жест, що РФ глибше входить до орбіти цього клубу азіатських держав на кшталт Північної Кореї, КНР та деяких інших їхніх союзників, які тією чи іншою мірою протистоять Заходу в Азії”, — сказав експерт.

Божко також вважає, що Китай може вплинути на співпрацю РФ та КНДР, але не хоче.

“Китай має вплив на Іран, КНДР. Але ж ми помітили тактику, що союзники Китаю допомагають Російській Федерації, відкрито надаючи їй озброєння, а Китай — ні, щоб не потрапити під санкції як глобальна торговельна держава… Китай не дуже побоюється, що КНДР витягне теплу Росію в нього з лап, бо це неможливо. Так, неможливо у цьому плані конкурувати з Китаєм. КНДР не має чого запропонувати Росії з того, що може пропонувати Китай. І навіть співпраця КНДР та Росії — це співпраця молодших партнерів у великому глобальному китайському клубі”, — додав Божко.

Прямий ефір