Переговори між лідерами Північної Кореї Кім Чен Ином та Росії Володимиром Путіним, ймовірно, узгоджені з Китаєм, що може мати серйозні наслідки. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський громадський і політичний діяч, президент Загальноросійського громадського руху “Союз правих сил” Леонід Гозман.
“Дуже нетактовна поведінка ваших солдатів загнала Путіна в кут. Він думав, що візьме Київ за три дні і йому будуть аплодувати, проте ваші солдати поводилися інакше, і тепер він у дуже важкому становищі. Поки що, на жаль, у нього зброя є, але йому її вже дуже не вистачає. І бігає він світом, посилає своїх емісарів де-небудь що-небудь придбати”, — сказав він.
Згідно з його словами, Північна Корея справді має значні запаси боєприпасів, які вкрай важливі для російських окупаційних військ на передовій.
“Я не впевнений, що Кім Чен Ин усе віддасть, тому що його стратегія заснована на обіцянці знищити Сеул [Південна Корея] артилерійським вогнем, і для цього необхідно багато снарядів. Кім повинен тримати їх у запасі, щоб його боялися, і, відповідно, правильно поводилися щодо нього. Але щось він може”, — зазначив Гозман.
На самі ж переговори між лідером Північної Кореї і російським президентом дозвіл, найімовірніше, давав “товариш Сі Цзіньпін”, додав Гозман.
“Цілком очевидно, що якщо ці два орли домовилися, то дозволив це Китай. Тому що товстий [Кім Чен Ин], він без дозволу Китаю може своїх людей вбивати, це, будь ласка, на це Китаю все одно. А ось влізти в конфлікт Росії з Україною без дозволу Китаю він, звісно, не може в жодному разі. Тому, значить, це дозволив Китай. І це дуже погана новина, якщо це дійсно так”, — підсумував Леонід Гозман.
Читайте також: США шукають важелі, які можуть максимально боляче вдарити по конкретно Путіну, — політолог про санкції
Як повідомлялося, Росія і Китай відмовляються підтримувати санкції проти КНДР за розвиток ядерної та ракетної програми, які запроваджувалися Радою безпеки ООН. Про це заявив Сергій Лавров після зустрічі президента РФ Володимира Путіна і глави КНДР Кім Чен Ина.
За словами міністра закордонних справ Росії, обмеження “ухвалювали в зовсім іншій геополітичній обстановці”. При цьому офіційний Пекін заяву Лаврова поки не прокоментував.