Посилення флангу НАТО на південному сході зараз пов’язане з агресивними діями Росії щодо України. Таку думку сьогодні, 5 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт Центру оборонних стратегій, капітан 1-го рангу запасу Військово-морських сил України Андрій Риженко.
Так він прокоментував інформацію, що Китайську Народну Республіку було названо державою, яка кидає виклик НАТО. Разом із цим в НАТО є різні думки щодо КНР, коли держава, яка кидає виклики, може стати державою, що становить безпосередню загрозу.
“Китай копіює всі стандарти НАТО технічні, краде їх і зробить свої. Те, що Китай кидає виклик, він кидає виклик цінностям НАТО. Ті цінності, які соціально-демократичні, політичні. Китай залежить дуже сильно від Європейського Союзу. Я в принципі, тут не бачу якогось моменту. Інша справа, що, можливо, Росії та Китаю хотілося б поділити якимось чином якісь сфери планети під свій вплив. Росія хотіла б, звичайно, забрати Європу, як це було раніше, до Атлантичного океану, там, можливо, впливати якимось чином, як це було написано в доктрині до 1988 року радянської військової. А Китай там забирав, можливо, Азію, але це питання таке, де можна ці допущення робити дуже далеко”, — сказав Риженко.
Експерт уточнив, що НАТО стало нарощувати східний фланг ще після подій 2014 року, коли Росія окупувала півострів Крим. А повномасштабне вторгнення до України 24 лютого 2022 року призвело до ще більшої активізації.
Читайте також: Китай та Росія: хто є більшою загрозою для США, розповів експерт (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, члени Північноатлантичного альянсу спільними зусиллями зміцнюють східний фланг НАТО. Державний секретар США Ентоні Блінкен на саміті міністрів закордонних справ країн НАТО в Бухаресті підкреслив, що регіон Чорного моря — це стратегічна область для військово-політичного блоку. І настав час збільшити там присутність представників Альянсу від Чорного до Балтійського моря.
Читайте також: Стратегія Китаю — мілітаризація суспільства: США представили прогноз дій Пекіна на найближчі десятиліття