Китай копіює схему впливу США у світі, в якій Росія — сировинний придаток, — Бульба

Сергій Бульба. Фото: facebook.com

Китай намагається скопіювати алгоритми впливу Сполучених Штатів Америки у світі. У цій схемі Росія для Піднебесної відіграє роль сировинного придатка, як Канада для США. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів білоруський громадський діяч, організатор “Білого легіону” Сергій Бульба.

“Сполучені Штати вибудували свою систему в усьому світі — багато країн привчили до долара. Що зробив Китай? Китай, подивившись на ці алгоритми, вирішив створити якусь подобу. Єдине, коли копіюють, не завжди розуміють усіх технічних умов першого проєкту. Для США поширення доларових взаєморозрахунків було інструментом. І при цьому Сполучені Штати намагалися експортувати свою ідеологію, впливати на країни, з якими вони працюють, пропагувати демократичний розвиток. Китай по-своєму сприйняв. Вони копіюють зовнішній бік і намагаються зараз видавити долари з багатьох країн Азії, Африки, Латинської Америки й нав’язати їм роботу через юань. Але при цьому їм абсолютно все одно, який режим у цій країні. Для них основний критерій — щоб люди в цих країнах споживали товари, вироблені в Китаї, і розраховувалися в юанях”, — пояснив він.

Росія не хоче бути сировинним придатком для Китаю і намагається освоювати нові сфери впливу.

“Копія абсолютно не відповідає тому, що було в оригіналі. Сполучені Штати відповідали за технології, законодавство, нормативи. Канада виконувала роль сировинного придатка. У цій схемі Китай щось подібне взяли для себе. Китай — це технології. А Росія може виконувати роль сировинного придатка. Росія цю роль починає усвідомлювати, і вона їм не дуже близька”, — зазначив експерт.

Росія намагається зрівнятися за силою впливу з Китаєм у Шанхайській організації співпраці (ШОС).

“По лінії Шанхайської організації співпраці (ШОС), Росія все-таки намагається вектор впливу наблизити до себе. Поставлено завдання ще долучити близько 60-70 країн, на які Росія зможе сама впливати для того, щоб Росія в ШОС дорівнювала Китаю”, — констатував Бульба.

Читайте також: Росія та Китай усвідомлюють наслідки Глобального саміту миру — розбір Загороднього

Прямий ефір