Росія та Китай усвідомлюють наслідки Глобального саміту миру — розбір Загороднього

Ілюстративне фото: ap.org

Російська Федерація і Китай усвідомлюють наслідки Глобального саміту миру, тому роблять спроби його зірвати, влаштувати альтернативний майданчик. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політтехнолог Тарас Загородній.

“Бачите, яку метушню розгорнули Китай та Росія навколо саміту, намагаючись його розмити, торпедувати, умовити не їхати, створити якийсь альтернативний майданчик. Це говорить про те, що Росія та Китай все-таки як країни з такою потужною дипломатичною школою розуміють наслідки цього саміту. А наслідки дуже неприємні, якщо вони намагаються його розмити. Ми бачили, Китай заявляв, що він хоче створити альтернативний майданчик. З альтернативним майданчиком нічого не вийшло. Знайшли президента Бразилії, з ним підписали шість пунктів, два з яких за якимось дивовижним збігом обставин збігаються із Самітом миру”, — сказав він.

Політтехнолог зазначив, що Китай вкотре заявив, що вже 26 країн підтримують китайську позицію, а 45 дали позитивний відгук. При цьому списку цих країн немає, тоді як 100 країн стануть учасницями Глобального саміту миру в Швейцарії.

“І також ми бачимо шалену активність Росії, яка там країни БРІКС собі закликає й багато іншого. Це говорить про те, що вони розуміють наслідки. А наслідки можуть бути неприємними і для Росії, і для Китаю. Тому що сама назва — хто не приїжджає на Саміт миру, той, звісно ж, за війну… Китай на словах нібито підтримує статут ООН, але чомусь не підтримує відновлення територіальної цілісності України та багато чого іншого — теж нібито в не дуже приємному становищі опиняється”, — сказав Загородній.

Він заявив, що будь-яка війна закінчується якимись дипломатичними рамками, які задаються заздалегідь.

“Ну, наприклад, у 1943 році відбулася Тегеранська конференція, зібралися Черчилль, Сталін, Рузвельт. Ось вони ще не знали, коли закінчуватиметься війна, але вже обговорювали якісь питання щодо світового устрою, який вигляд це все матиме, якісь тактичні питання тощо. Потім була Ялтинська конференція, потім Потсдамська конференція”, — нагадав Загородній.

Читайте також: Прихильників української формули миру стає більше: експерт прокоментував “мирний” план Китаю

Раніше політолог Володимир Фесенко заявив, що Росія не дарма переймається й намагається зірвати Глобальний саміт миру в Швейцарії, адже він ламає її стратегію та послаблює позиції.  

Прямий ефір