Туреччина і Китай досить сильно зав’язані на європейські та американські ринки, тому торгівля із Заходом для них важливіша, ніж отримання доходів від Росії. Про це сьогодні, 6 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, коментуючи заборону Туреччини на обслуговування російських банківських карт.
“Загальний обсяг товарообігу Китаю з РФ становить десь близько 220 млрд дол. Водночас товарообіг Китаю зі Сполученими Штатами Америки — близько 750 млрд, з Європейським Союзом — близько 800 млрд. Сукупно США і Європейський Союз дають товарообіг з Китайською Народною Республікою в 1,5 трлн доларів”, — розповів він.
Крім того, за словами Пендзина, Китай дуже жорстко відстежує свої власні національні інтереси, насамперед фінансово-економічні.
“У Китаю далеко не так все просто з відтоком інвестицій, у нього великі складнощі, з внутрішнім падінням темпів зростання. У Китаю багато проблем, тому, природно, додавати собі чергові проблеми він точно не хоче. Ситуація з Туреччиною абсолютно аналогічна. Вона дуже сильно зав’язана на Європейський Союз, на Сполучені Штати Америки й у військово-технічній галузі, і фінансово-економічній”, — пояснив економіст.
Він упевнений, що ні Китай, ні Туреччина не ризикуватимуть своїми контактами та заробітками із Заходом заради російських туристів, які відвідують курорти.
Читайте також: Туреччина і Китай активізувалися як посередники в питанні переговорів між Україною і Росією, — дипломат