Китай для досягнення своїх цілей використовує Росію як “корисного ідіота”, — експертка з питань Східної Азії

Наталія Плаксієнко-Бутирська. Фото: media.az

Китай переслідує свої стратегічні цілі, а Росію використовує як “корисного ідіота”. Таку думку сьогодні, 21 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.

Вона констатувала, що обидві країни зараз активно співпрацюють, щоб перемогти Захід та щоб змінити нинішню світову архітектуру й світовий порядок, які їх не влаштовують.

“Завдати поразки Заходу — це те, що хотілося б Китаю на сьогодні. Руками Росії, “корисного ідіота”, який веде війну, відтягує ресурси. Для Китаю стало очевидно, що дійсно по ресурсах це серйозно б’є, особливо якщо ще розпалити якісь невеликі конфлікти в інших частинах світу, як у випадку з Газою. Ну, в Росії є ще один помічник, який теж може загострювати ситуацію — це Північна Корея. І в цій ситуації, дивіться, Китай сидить й спостерігає, він великий гравець, він впливає на Росію, до нього звертаються всі країни, його приймають у всіх кабінетах”, — сказала експертка.

Плаксієнко-Бутирська наголосила, що особливих якихось мінусів Китай від ситуації не отримує. До будь-яких санкцій КНР ставиться негативно.

“Звичайно, китайський бізнес, якщо він потрапить безпосередньо під американські санкції, то отримає дуже серйозні наслідки для себе. В економіці не все добре, саме тому китайські банки, ті, які активно співпрацюють із Заходом, ті, які залучені в торгівлю й усі відносини, вони зараз удають, намагаються знайти формулу, яким чином працювати з Росією. Почали інтенсивніше перевіряти ті види товарів, які відправляються в Росію. У цьому випадку є сигнал, що справді, якщо запроваджувати санкції та ці санкції відстежувати, то Китай буде більш обережним”, — сказала експертка.

Водночас вона нагадала, що в ракеті, яку Росія отримала від Північної Кореї та використала під час обстрілу території України, 75 елементів електроніки — зі Сполучених Штатів Америки, решта — з інших країн західного світу.

“Тобто виходить, що Північна Корея, яка перебуває вже десятки років під найсильнішими санкціями, особливо щодо її ракетно-ядерного потенціалу, отримує безперешкодно всі потрібні елементи для розвитку цієї програми та всі необхідні елементи для цих ракет, якими вона збирається досягти й берегів Сполучених Штатів Америки, елементи, які виробляються повністю на Заході. Тому тут питання, наскільки воля західних країн справді не тільки запроваджувати, але й слідкувати за тим, як компанії продають товари, які потрібні для ведення війни, неважливо, через які країни, й чому досі ці країни так і ведуть торгівлю”, — сказала Плаксієнко-Бутирська.

Читайте також: Китай у своїй “нейтральності” підтримує Росію, санкції навряд чи це змінять — розбір Плаксієнко-Бутирської

Нагадаємо, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин вважає, що з огляду на погіршення економічного зростання в Китаї та наявну на сьогодні кризу, Пекін, найімовірніше, не надаватиме перевагу торгівлі з Москвою.

Прямий ефір