У Росії — наймасштабніша повінь з початку XXI століття і ситуація тільки погіршується. Люди скаржаться, що допомога якщо і приходить, то пізно, а Міністерство з надзвичайних ситуацій (МНС) працює виключно заради телевізійної картинки, інформує FREEДОМ.
На карті російських паводків нова точка — під воду йде Курганська область. Різко прибуває вода в річці Тобол та її притоках. Стихія вже знесла два дерев’яні мости.
“Зірвало гігантський плавун, зараз це все піде в бік міста, половину мосту відірвало”, — каже місцевий житель.
Під загрозою підтоплення місто Курган і 62 населені пункти, близько 4 тис. будинків. Місцевих жителів закликають виїхати. А щоб змусити людей евакуюватися — вмикають сирену.
Оренбург і його околиці: у річці Урал вода піднялася до позначки в майже 12 метрів, під загрозою затоплення понад 60 населених пунктів. Є місця, де будинки вже у воді по дах. Затоплені й багатоповерхівки.
Загалом у регіоні підтоплено близько 30 тис. житлових будинків і дачних ділянок. Люди скаржаться на недбалість рятувальних служб.
“Говорили, що буде 10 квітня пік паводку. Ніхто не попередив, що буде не 10 квітня, — все 12 сталося. Усе було раптово і потім, якщо хтось буде говорити, що попереджали — ніхто не попереджав нас. У мене сьогодні весілля, але замість весілля з ресторану смикнули: вивожу всі речі — до родичів їдемо жити”, — розповідає житель Оренбурга Дмитро.
У соціальних мережах росіяни розповідають, що телефонували рятувальникам, але ніхто так і не приїхав. Багатьом жителям доводиться евакуюватися самостійно.
“По телевізору красиві картинки показують, що вони працюють. Нічого вони не працюють! Не перебивайте мене! Я ще раз вам кажу, не доводьте народ, на вила піднімемо всіх”, — звертається до місцевої влади росіянин.
В Омську, де 5 квітня прорвало дамбу, ще одна біда — відсутність питної води. Щоб її отримати, доводиться стояти у величезній черзі.
Людей в Омську МНС встигло звинуватити в тому, що вони самі не хотіли евакуюватися, хоча місцеві жителі переконують, їх ніхто й не збирався вивозити.
Російський диктатор про повінь і зовсім мовчав понад тиждень, і тільки після того, як жителі почали виходити на протести, пообіцяли їм компенсацію від 50 до 100 тис. рублів. І то, люди сумніваються, що доб’ються виплат.
В Орську через паводки почали масово прищеплювати жителів від гепатиту A.
“Доведеться вживати заходів, щоб запобігти можливим епідеміям — хвороб там може бути цілий букет. Поки що пішли кишкові захворювання і поки що людей прищеплюють від гепатиту A, що, напевно, правильно. Але біда в тому, що там від усього не прищепишся”, — наголошує еколог Євген Симонов.
Попередній збиток від повені тільки в Орську оцінили вже у 21 млрд рублів. Ніхто з місцевої влади не пішов у відставку. Слідчий комітет порушив справу за двома статтями: “недбалість” і “порушення правил будівельної безпеки”, проте підозрюваних досі немає. Та й пріоритети влади — далеко не порятунок громадян від повені.
Цю повінь у Росії вже назвали наймасштабнішою з початку XXI століття.
Читайте також: Критичний паводок у РФ: що кажуть жителі (ВІДЕО)