Критичної ситуації немає, місто живе і працює: про ситуацію в Харкові розповів спікер обласної прокуратури

Харків. Ілюстративне фото: facebook.com/poddubniy.dmitriy

Незважаючи на російський ракетний терор, критичної ситуації в Харкові немає. У місті запровадили графік відключень електроенергії, бізнес, незважаючи на труднощі, працює. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 10 квітня, сказав речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.

За його словами, внаслідок російських обстрілів у Харкові було серйозно пошкоджено об’єкти критичної інфраструктури. Це вплинуло на ситуацію з електропостачанням.

“Зараз організовано процес доставки електроенергії кінцевим абонентам у місті та області. Але з певним графіком відключень. Не завжди цей графік, на жаль, з об’єктивних причин, виходить виконувати, тому що є перевантаження мережі. Місцеве керівництво, обленерго просить про те, щоб жителі економили електроенергію. Тобто в Харкові є графік, але через технічні можливості і повторні удари по об’єктах електропостачання ракетами, не завжди виходить його дотримуватися. Але загалом у місті немає якихось критичних ситуацій. Харків працює, живе і продовжує функціонувати”, — розповів Чубенко.

Він наголосив, що після кожного ракетного удару РФ громадяни України мають можливість подати відповідні документи до реєстрів для фіксації тих ушкоджень, які були завдані російськими військами.

“Це стосується і мінімального відновлення за допомогою міської влади — розбиті вікна, наприклад, так і більш глобального відновлення — ремонту нерухомості через державні програми. Ця процедура відбувається за допомогою відповідних актів правоохоронних органів, які фіксують руйнування, актів ДСНС, які також фіксують ті ушкодження, які були нанесені ворогом”, — зазначив речник.

Чубенко акцентував, що не варто зволікати, важливо звертатися якнайшвидше після того, як було завдано збитків.

“Якщо ваша нерухомість була зруйнована, не соромтеся, не бійтеся звертатися до правоохоронних органів, до районних відділів поліції, щоб отримати необхідні документи і зафіксувати всі руйнування та пошкодження, а після — отримати компенсацію. Не потрібно втрачати час, після ракетних ударів протягом кількох днів необхідно одразу займатися питанням документальної фіксації цих злочинів”, — сказав речник прокуратури.

Він також зазначив, що внаслідок російських атак великому бізнесу в Харкові зараз працювати важко, проте ситуація контрольована.

“Великому бізнесу зараз складно. Це стосується і підприємств, і фахівців, яких у місті стало менше через повномасштабне вторгнення РФ і ракетні удари по місту. Усе-таки багато вузькопрофільних фахівців намагаються вивезти сім’ї, іноді — виїхати разом із ними або на захід України, або в центральну частину країни, щоб бути в більшій безпеці. Також проблеми з електропостачанням не дають можливості великим підприємствам працювати повною мірою, а з деякими обмеженнями. А що стосується дрібного бізнесу — кафе, ресторани, магазини, перукарні — то, напевно, третина закладів від їхньої кількості до повномасштабного вторгнення РФ працює. В принципі, всього достатньо для тієї кількості жителів, які зараз перебувають у Харкові”, — резюмував Чубенко.

https://youtu.be/1MIKH7_EqEk

Читайте також: Три варіанти захисту неба над Харковом назвав військовий аналітик

Нагадаємо, радниця голови Харківської обласної ради Наталія Попова сказала, що, завдаючи масованих ударів по Харкову, Росія намагається викликати паніку в місцевого населення.

Прямий ефір