Кремлю не вдасться змусити мовчати про протести дружин мобілізованих — думка

Ілюстративне фото: apnewsua

У Росії протести дружин мобілізованих набирають обертів. Дедалі частіше лунають заклики не просто повернути чоловіків додому, а провести повну демобілізацію і закінчити війну. Про це сьогодні, 12 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила правозахисниця, засновниця проєкту “Ковчег” Анастасія Буракова.

Вона зауважила, що російська влада намагається максимально замовчати інформацію про протести.

“Під час цих акцій затримують журналістів, які їх висвітлюють, потім відпускають із відділів поліції. Але, а все-таки, пресу, яка знімає ці протести, затримують. Ми бачили, зокрема випадки переслідування за анонси цих акцій не самих дружин мобілізованих, а представників опозиції, які їх анонсують і які про них пишуть”, — розповіла Буракова.

Правозахисниця висловила думку, що Кремль обрав стратегію — максимально втопити порядок протестів.

“Але не думаю, що в російської влади це вийде, тому що рух набирає обертів. І ми бачили, що спочатку вимоги повернути свого чоловіка, тепер це розростається в політичні вимоги: повна демобілізація, не заміна, а повернення солдатів додому, припинення війни. Є й антивійськово налаштовані групи всередині цього руху”, — зазначила вона.

Буракова вважає, що поки Кремль не хоче застосовувати репресивні заходи щодо безпосередньо дружин мобілізованих, але намагається застосувати якісь заходи щодо тих, хто поширює інформацію про цей протест.

Читайте також: Кремль придумав, як погасити протестний рух дружин російських мобілізованих до виборів — деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, головний редактор “Нової газети. Європа” Кирило Мартинов розповів, що Росії шукають найбезпечнішу тактику для придушення протесту дружин мобілізованих, уникаючи будь-яких ризиків і наслідків.

Прямий ефір