Кремлівський режим втратив обличчя на Заході, дороги назад немає — думка

Володимир Путін. Фото: hromadske.radio

Повернення до звичайних відносин із Заходом для путінської Росії виключено. Єдиний важіль впливу, що залишився у Кремля, — силовий: ядерний шантаж, атаки хакерів, погрози. Таку думку в прямому ефірі телеканалу FREEДОМ висловив керівник німецької громадської організації Austausch e.V. Штефан Мелле.

“Щодо взаємин, наприклад, із Німеччиною, зі Сполученими Штатами, мені здається, що обличчя російського керівництва, режиму абсолютно втрачене. Усі бачать, що відбувається: це вже триває понад 15 місяців. І в цьому сенсі, звісно, для Путіна та його оточення дороги назад теж немає, бо він військовий злочинець, масовий убивця”, — говорить гість ефіру.

Він додав, що шляху назад для Путіна та його оточення немає не лише тому, що світ спостерігає постійні обстріли України, а й тому, що у глобальному розумінні господар Кремля не зважає на міжнародну спільноту та міжнародне право. Головним важелем для Москви у відносинах із Заходом залишилися погрози.

“Це зараз єдиний і головний важіль, який у них залишився. Вони це розуміють. Тому так і махають цим, бо сподіваються якийсь ефект отримати”, — зазначив Штефан Мелле.

За його словами, хоча про світову ізоляцію РФ поки що не йдеться, дедалі більше країн демонструє розуміння того, що міжнародне право, суверенітет країн, свобода — це дуже велика цінність. І саме про їхній захист зараз йдеться в Україні.

Читайте також: Антирейтинг Кремля у світі різко зріс — цифри та коментарі (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що кремлівській пропаганді все важче переконати громадян у наявності союзників. Адже навіть лідери країн, які входили до складу СРСР, наразі часто відмовляються від візитів до Москви. 31 травня з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним зустрівся президент Еритреї, однієї з найбідніших та недемократичних країн світу. Наразі пропагандисти розповідають, що вся Африка за Росію. Ось тільки найбільші держави континенту насправді намагаються відмежуватися від Кремля. Наприклад, головна опозиційна партія Південно-Африканської Республіки (ПАР) звернулася до суду, щоб змусити уряд заарештувати Путіна, якщо він прибуде до країни.

Прямий ефір