Кремль провокує політичну кризу в Молдові перед виборами: Санду пояснила припинення постачання газу в Придністров’я (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот відео: uatv.ua

Припинивши постачати газ в окуповане Придністров’я, Росія хоче викликати політичну кризу в Молдові. Про це заявила президент країни Мая Санду. За її словами, єдина мета, яку переслідує Росія, — викликати невдоволення на обох берегах Дністра і вкотре використати газ як зброю, розповідає FREEДOM.

У МЗС Молдови засудили висловлювання радника Путіна Миколи Патрушева про те, що антиросійська політика Кишинева нібито призведе до втрати державності Молдови.

“Такі заяви є неприпустимим втручанням у внутрішні справи нашої країни й спрямовані на дестабілізацію регіону. Республіка Молдова є суверенною державою, яка послідовно йде шляхом демократії та європейської інтеграції відповідно до волі своїх громадян”, — цитує видання NewsMaker заяву МЗС Молдови.

Раніше міністр закордонних справ Молдови Міхай Попшой в ефірі Radio Moldova зазначив, що більше не коментує заяви прессекретарки російського МЗС Марії Захарової про його країну, оскільки вони не належать до дипломатії. Також він нагадав, що припинення постачання газу в окуповане Росією Придністров’я — це 100% рішення “Газпрому”.

“Тому будь-яке висунуте проти нас звинувачення є всього лише елементом пропаганди, спробою уникнути юридичної та правової відповідальності, яку несе “Газпром”. Це політична зброя, яку Кремль використовує не вперше”, — цитує видання NewsMaker міністра закордонних справ Молдови Міхая Попшоя з посиланням на Radio Moldova.

Нагадаємо, Україна з 1 січня припинила транспортування російського газу своєю територією до країн Європи та Молдови. Своєю чергою Кремль, маючи альтернативні шляхи постачання, в односторонньому порядку перекрив подачу газу в Придністров’я. У результаті десятки тисяч людей залишилися без газопостачання. У регіоні ввели віялові відключення електроенергії, почалися перебої з подачею води. Робота місцевих підприємств зупинилася. Розташована в Придністров’ї Молдавська ГРЕС, яка працювала на газі, спалює запаси вугілля. Його вистачить тільки до кінця січня. На пропозицію Кишинева допомогти із закупівлями газу Тирасполь відповів категоричною відмовою. Замість цього глава невизнаного Придністров’я Вадим Красносельський 14 січня вирушив до Москви. Там нібито домовився про гуманітарне постачання палива. Щоправда, у Москві із заявами не поспішають, і не спроста, впевнені експерти.

“Те, що ми називаємо Придністров’ям, є інструментом путінської Росії, за допомогою якого вона намагається взяти під контроль всю Молдову. Придністров’я — це інструмент Кремля. На чолі цього режиму перебувають маріонетки, це — репресивний авторитарний режим, який тримає в страху населення, більшість людей на лівому березі. Це — заручники цієї ситуації”, — прокоментував депутат парламенту Республіки Молдова Оазу Нантой.

Складна ситуація на лівому березі Дністра, спричинена діями Кремля, не що інше, як спроба розпалити політичну кризу в країні, впевнена президентка Молдови Мая Санду.

“Це не енергетична криза, тому що є альтернативні шляхи доставлення газу. Однак “Газпром” не захотів виконувати свої контрактні зобов’язання”, — зазначила президентка Молдови Мая Санду після засідання ради безпеки Молдови.

Кремль укотре використовує газ як зброю, резюмувала президентка Молдови. Штучна криза, спровокована Москвою, — насправді спроба Росії посилити напругу між урядом Молдови, владою і жителями Придністров’я. Особливо це на руку Кремлю перед майбутніми в середині року парламентськими виборами в Молдові.

Читайте також: У Придністров’ї зупинилися всі підприємства: про катастрофу, створену Кремлем, розповів Чобану

Прямий ефір