Російська влада посилює пропаганду в тих секторах, де найбільше зростає невдоволення росіян діями Кремля. Йдеться про ті соціальні прошарки, які найбільше потерпають від заборон і санкцій, що запроваджуються з боку Європейського Союзу та інших країн. Це, зокрема, молодь, представники так званих креативних індустрій, айтішники та інші. Таку думку озвучив політолог Ігор Рейтерович в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 16 вересня.
На думку експерта, запитань у людей до російської влади стає дедалі більше. До того ж їх ставлять росіяни, які безпосередньо залишилися на території РФ і розуміють, що далі буде ще гірше.
“Вони усвідомлюють, що дедалі більше вводитимуть нових обмежень. І вони через ці причини не зможуть уже повернутися до того, до чого звикли раніше. А для багатьох це питання дуже важливе — як з бізнесового, так і з особистого погляду”, — зазначив Рейтерович.
У перспективі певні зміни відбуваються. Кількість людей, які так починають думати, в Росії сильно збільшується. Але поки що немає критичної маси людей, які готові якось об’єднатися і виступити єдиним фронтом, вийти на мітинги і протести, вважає політолог.
Російська влада, каже Рейтерович, прекрасно розуміє загрози. Тому посилює пропаганду.
“Якщо подивитися на зміну риторики, зокрема пропагандистів, можна спостерігати посилення пропаганди саме в тих сферах, у тих соціальних прошарках, які найбільше страждають від заборон і санкцій, — це молодь, представники так званих креативних індустрій, ті ж айтішники, які бачать, до чого це все йде. Саме в цих секторах посилюють пропаганду”, — акцентував гість ефіру.
При цьому він зауважив, що РФ намагається виправити ситуацію дуже примітивними методами.
“Вони діють не якістю, а кількістю. Якщо це раніше було дві години оскаженілої пропаганди, то тепер буде п’ять годин оскаженілої пропаганди. Плюс ще в садочках, у школах, в університетах, за місцем роботи — “п’ятихвилинки ненависті”, як в Орвелла, і маса інших подібних речей. Вони бачать, що проблема дійсно є, намагаються її у такий спосіб вирішити, але насправді ще більше поглиблюють”, — резюмував політолог.
Читайте також: “А нас за що?”: як нові обмеження ЄС позначаться на росіянах і міцності режиму Путіна — думка політолога