Кремль перешкоджає Естонії в ОБСЄ — РФ боїться єдності союзників України (ВІДЕО)

ОБСЄ. Фото: oscepa.org

Росія і Білорусь наклали вето на затвердження Естонії наступним головою ОБСЄ у 2024 році. Естонія була спільним кандидатом країн Євросоюзу. За правилами, країна-очільниця змінюється щороку і має бути схвалена всіма 57 державами-членами. Якщо кандидата не оберуть, робота організації може опинитися під загрозою, інформує FREEДОМ.

Незважаючи на це, у МЗС Естонії заявляють, що не мають наміру відмовлятися від своєї кандидатури і піддаватися тиску Москви.

У Кремлі свою позицію пояснили тим, що вважають Естонію ворожою державою, яка не буде враховувати інтереси Росії. Таким чином РФ намагається розколоти західні країни, вважають в естонському Міністерстві закордонних справ.

“Своїми діями Росія блокує роботу всієї організації, адже протягом кількох років Москва не дозволяє затверджувати бюджет організації, організовувати офіційні заходи ОБСЄ, а також поклала кінець усім польовим місіям ОБСЄ в Україні, яка стала жертвою російської агресії”, — сказав міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна в коментарі ERR.

Після повномасштабного вторгнення в Україну Росія заблокувала низку рішень ОБСЄ. Після недопуску російської делегації на сесії у Великій Британії та Польщі, Москва відмовилася платити членські внески.

Глава МЗС Фінляндії Пекка Хаавісто навесні заявляв — якщо голову на 2024 рік не буде обрано, організація може розпастися. Фінляндію було обрано головою на 2025 рік.

Водночас глава естонської дипломатії Маргус Цахкна зазначив, що Естонія не має наміру відмовлятися від своєї кандидатури і піддаватися тиску Росії.

“Естонія, як і раніше, дотримується думки, що ОБСЄ має твердо відстоювати свої основні цінності, і поступок агресору не повинно бути”, — підкреслив міністр.

Спроби Кремля розбити єдність цивілізованого світу і завадити підтримці та допомозі Україні — марні, вважають експерти.

ЄС готує план надання Україні довгострокових безпекових зобов’язань, повідомляє Bloomberg. Він включає механізм довгострокової військової допомоги, навчання військових ЗСУ та підтримку розвитку оборонної промисловості Української держави.

“Я думаю, запуск підприємств, запуск ВПК не тільки в Україні, США, а й наших союзників у Європі — це найголовніше питання, яке зараз вирішується і нами, і нашими союзниками”, — зазначив генерал-майор запасу СБУ, директор Агентства реформування сектору безпеки Віктор Ягун.

Посилення систем протиповітряного захисту для України сьогодні — одне з найважливіших оборонних питань.

Під час 17-го засідання Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” міністр оборони США Ллойд Остін оголосив про створення коаліції з розвитку української системи протиповітряної оборони наземного базування.

“Боротьба України за свободу має значення для всіх нас. Як сказав президент Байден, коли тирани не платять за свою агресію, вони продовжують загрожувати світу. Ніхто з нас не хоче жити у світі, де такі, як Путін, можуть безкарно вторгатися до своїх мирних сусідів. І ми відмовляємося від того, щоб форму глобальної безпеки диктували автократи, які покладаються на репресії за допомогою сили і примусу як у себе вдома, так і за кордоном”, — акцентував Остін.

З квітня минулого року країни-учасниці Контактної групи з оборони України виділили на потреби ЗСУ понад 80 млрд дол.

Ллойд Остін зазначив, що єдність західних союзників України надсилає Володимиру Путіну чіткий сигнал про те, що демократія протистоятиме агресії Кремля.

Читайте також: Росія блокує обрання Естонії головою ОБСЄ: основну причину назвав Рейтерович

Прямий ефір